Srpen je za dveřmi. Znovu do práce!

Jindřich Svojanovský, 23.7.2022
Takhle
Takhle

Sportovní středisko mládeže – chlapci BK Klatovy reprezentuje 6 týmů. Od chlapců, kteří začnou od září navštěvovat halu BK v rámci Basketbalového skotačení, což je osvědčený projekt pro basketbalové začátečníky, který v průběhu sezóny nenásilně přechází do klasické basketbalové přípravky. V nadcházející sezóně 2022/2023 je určen především pro chlapce narozené v roce 2013 a mladší.

Starší chlapci již mají základní basketbalové dovednosti zvládnuty a budou náš klub reprezentovat v minižákovských kategoriích U11 (2012 a mladší), U12 (2011 a mladší) a U13 (2010 a mladší) v krajských soutěžích. Ty startují již v průběhu měsíce září a tak  není důvod na něco čekat a proto si příslušní trenéři U11 a U12  naplánovali zahájení druhé fáze přípravného období již na začátek měsíce srpna. Nový trenér starších minižáků U13 zatím své záměry nezveřejnil, jistý je ale fakt, že se se svými svěřenci připojí k tréninkové skupině U14/U15 v rámci soustředění na Vodojemu 14 – 19.8.2022. Soustředění má v plánu i tým U12.

V minižákovských krajských soutěžích jsme kralovali v posledním období poměrně suverénně. Tým roč.2008 získal  krajský titul (sezona 19/20 jako U12), tým roč.2009 pak dokonce 2 tituly (19/20 jako U11 a 21/22 jako U13) a roč.2010 (sezóna 21/22 jako U12). Bilance mohla být i lepší, sezóna 2020/2021 se bohužel nedohrála. Výsledky zavazují generačně návazné týmy v nastoupené cestě pokračovat a obnovení tréninků po červencovém odpočinku, je na místě.

Do Sportovního střediska chlapců patří i týmy mladších žáků U14 a starších žáků U15. Jak již bylo výše uvedeno, získali hráči obou týmů významné úspěchy v minižákovských kategoriích a díky několikaleté společné práci, která vytvořila potřebnou herní kvalitu, budou reprezentovat náš klub v celostátních ligových soutěžích U14 resp. U15. Tým U14 by rozhodně rád navázal na 7.místo na NF v Děčíně a potvrdil toto umístění i v základní skupině ligy, která startuje již 10.9. O týden později pak čeká vstup do ligy také tým U15. Proto ani nemůže být překvapením, že po loňských dobrých zkušenostech si kluci zopakují v srpnu náročnou dvoufázovou přípravu s tréninky dopoledne i v podvečer. Významnou součástí druhé etapy přípravného období pak bude především srpnové soustředění. Potěšitelný, jak pro oba týmy, tak i pro trenéra, je fakt, že stejně jako loni jsou na soustředění závazně přihlášeni všichni hráči kádrů.

„Až se podzim zeptá, co jsi dělal v srpnu“ , pak si můžeme být jisti, že všem týmům našeho SpS chlapců „srpnová práce přinese podzimní koláče“.

Video