Sršni zase ubodali U15 v závěru utkání (už potřetí !!!)

Jindřich Svojanovský, 27.3.2023
Klasický drive Šlofa do zhuštěné obrany.
Klasický drive Šlofa do zhuštěné obrany.

Po sérii tří vítězství nad Sršni z Písku v období od září 2021 do října 2022, přišlo období, kdy jsme sice 3krát sahali po vítězství, v závěrech utkání ale hráči reprezentující Písek však projevili větší vůli po vítězství, proti naší individuální snaze „rozhodnout“  postavili kolektivní výkon podložený především výrazně vyšší rychlostí ve všech činnostech, které vzájemnou provázaností tvoří basketbalovou úroveň.

BK KLATOVY – SOKOL SRŠNI PÍSEK  57 : 65  (18:26, 18:9, 5:17, 16:13)

Jako tradičně jsme začali nedostatečné rozcvičení dohánět až po 5-6 minutách hry. Sršni bodali tradičně z perimetru a už po 5. minutách měli na kontě 4 trojky i přesto, že právě na toto nebezpečí byl v taktické přípravě na zápas kladen důraz.  Díky košům po našich 7 ztrátách (3x Šlof a Melka, 1 Kolacki) šli do vedení 6:21 a náš tým jen s obdivem hleděl na „obranu z jiného vesmíru“ sršního kapitána Suka, který pak v útočné fázi neomylně připravoval šance pro své spoluhráče. Asi se tak za necelý rok zlepšil hlavně proto, že z tréninků odchází v suchém tričku, aby mu spoluhráči neříkali, že "to nějak žere". Když se po 7 minutách hry dostal i náš tým do zápasové tepové frekvence a byl občas schopen do herního systému „divočina“ vložit i to, čemu se učí na tréninku, snížili jsme náskok Sršňů na polovinu. Jestliže první herní období patřilo Sršňům, pak druhé patřilo našemu týmu. Zaznamenali jsme pouze jedinou ztrátu a zdvojnásobili jsme, proti první čtvrtině, i počet útočných (7) a obranných doskoků (6). Poločas skončil naším vítězstvím 36:35 a vše bylo otevřené.

Po třech koších Kodyše jsme ve 3.minutě druhé půle vedli 41:37 a zdálo se že jsme vzali otěže utkání do svých rukou. To by však nesměl být náš tým, aby dělal to, co se ukazovalo jako úspěšné. Přišlo 7 minut, během kterých jsme zcela lajdácky ztratili 7 krát v řadě míč (3krát Melka, 2krát Kodyš), nedali 7 dvojtaktů, netrefili ani jednu střelu z pole a doskoky pod oběma koši opět klesly na minimum. Ze stavu 41:37 otočili hosté na 41:52 a vypadalo to, že definitivně zlomili náš odpor. Melka sice otevřel závěrečnou čtvrtinu (43:52), pak si ale Kodyš potřeboval popovídat se spoluhráči a zcela zapomněl, že už se hraje a v opačném rohu stojí jeho útočník, který neváhal a přidal osmou hostující trojku (naše střelba trojek v utkání Šlof 9/0, Kinský 1/0). To ale náš tým nepoložilo. Následných 7 minut nedovolil Sršňům ani bod a 3 minuty před koncem se dokonce dostal do vedení 57:55 !!!!! A namísto toho, abychom Sršňům zasadili smrtící postřik, opět jsme nabyli přesvědčení, že je rozhodnuto a to byla, už potřetí za posledních 5 měsíců, kardinální chyba. Po půl minutě hosté skóre srovnali díky zcela nepochopitelnému rozhodnutí  rozhodčího, který prohlásil, že náš hráč se „zavěsil na síťku koše“. To vyvolalo bouři smíchu a také pískot mezi početnými diváky. Teakcí rozhodčích byl viditelný nárůst jejich již tak zřejmé přízně hostujícímu týmu, což vlilo Sršňům do žil novou krev. Poslední dvě minuty patřily opět hostům, kteří „tradičně“ 10 bodovou šňůrou otočili vítězství na svou stranu.

Statistika: Kodyš 23 – 8/5 – 4, Šlof 16 – 4/4 – 4, Veselský 6 – 6/2 – 2, Kotáb 4 – 0/0 – 0, Melka 4 – 0/0 – 0 !!??, Kinský 4 – 2/0 – 3, Kolacki 0 – 0/0 – 1, Kavka 0 - 0/0 – 2.