Starší minižáci U13 jsou prvními přeborníky kraje v sezóně 2021/2022 !

Jindřich Svojanovský, 16.1.2022

Ač to bude znít téměř neuvěřitelně, i  mistrovskou sezónu 2021/2022 zakončil tým našich starších minižáků  bez porážky a navíc s průměrným skórem 100,4 : 22,75 bodů na jedno utkání.

1.

BK Klatovy

2.

BK Lokomotiva Plzeň

3.

BK Jiskra Domažlice

4.

BK Přeštice (mix, MS)

Pozn. Náš tým je jediný, který odehrál všech 12 utkání. Ostatním týmům ještě nějaká utkání zbývá odehrát. Více můžete najít na https://ozc.cbf.cz/souteze/souteze-cbf-ozc.html .

 

Tým, který při svém vstupu do Krajského přeboru v sezoně 2019/2020 nenašel přemožitele a v konkurenci 6 dalších týmů zvítězil ve všech 24 utkáních už tehdy zaznamenal impozantní průměrné skóre na 1 utkání 103,1:19,4. Naštěstí KP skončil dříve než přišel soupeř, se kterým se potýkáme již takřka 2 roky – Covid 19.

V další sezóně již ale tolik štěstí náš tým neměl. Do sezóny 2020/2021 vstoupil „tradičně“ a 3.10.2020 si z Kraslic odvezl vítězství 118:12 a 135:15. Pak Adrejovi Melody Boys spolu s Kenem  z ministerstva očkování zavřeli na závoru celý sport s výjimkou profesionálního, asi aby měli být kam zváni. A tak si náš tým v minulé sezóně připsal jen dvě vítězství.

A jak to bylo letos, to už jste se dočetli v úvodu.

 

Před posledním kolem našeho týmu, který jako jediný i přes různé karantény i prodělávané covidy absolvoval všechny utkání v souladu s rozlosování ČBF OZČ, nezněla zásadní otázka ani tak zda tým vybojuje jako první v kraji přebornický titul 2021/2022. To proto, že v domácím prostředí v hale na Husáku na začátku listopadu  porazil hráče Jiskry Domažlice 75:25 a 93:32, tedy celkovým rozdílem 111 bodů a bylo tedy nereálné, že i kdyby v Domažlicích v obou utkáních podlehl, jen těžko by domácí vyhráli i na skóre. Otázka spíše zněla, zda naši hráči, i při citelné absenci těch, kteří v úvodu sezóny byli pevnými součástmi herních pětic – Michal Kydlíček a Lukáš Petrovický té úvodní a Lukáš Kydlíček té druhé (všichni doma nemocní) např. na turnaji STEEL CUP v Ostravě, dokáží prodloužit vítěznou sérii. Tým Jiskry U13, ze kterého řada hráčů dostává slušné herní minuty v ligovém týmu, se totiž postupně lepší zápas od zápasu a např. Simon Unverdorben již patří i mezi lídry v U14. Naši hráči nakonec, i když je třeba otevřeně přiznat, že z 10členného kádru, který měl trenér Ing.Svojanovský k dispozici, někteří nepodali výkon odpovídající jejich možnostem a zkušenostem, dokázal poměrně jednoznačně zvítězit.

 

BK JISKRA DOMAŽLICE  -  BK KLATOVY  49 : 86  (12:24, 7:21, 7:23, 23:18)

BK JISKRA DOMAŽLICE  -  BK KLATOVY  30 : 90  (9:14, 4:25, 10:31, 7:20)

Trenér: „Rád bych touto cestou vyslovil poděkování všem hráčům týmu U13, kteří se na letošním vítězství v krajském přeboru podíleli. Většina z nich je také nedílnou součástí toho vítězného tažení, které bylo nastartováno 28.září 2019 vítězstvím nad Přešticemi 104:12. Kapitán Filip Šnejdar, Radek Pavelec, Štěpán Kmetek, Franta Kinský, Saša Ševčík, Honza Šlof a Lukáš Petrovický již v té době měli větší či menší hráčské zkušenosti ze startů za vyšší věkovou kategorii, Lukáš Toman, Jakub Svoboda a Kryštof Kotáb byli nováčci a měli za sebou pár přípravných utkání v kategorii U10. Postupně k týmu přicházeli i další jako Honza Slaboch či Matyáš Kalčík, který se ale ke své škodě dal na fotbal na okresní úrovni. V této sezóně byl tým rozšířen o talentované bratry Kydlíčky z Přeštic. Neprohrát se soupeři z kraje žádné z 38 utkání v řadě po dobu 841 dnů je samo o sobě unikátní. Škoda té sezóny minulé, kdy tým odehrál jen 2 utkání v Kraslicích (118:12 a 135:15). Věřím, že by ta série byla ještě o 18 vítězství větší. Ale mluvím-li o vítězstvích, je třeba se zmínit i o dvou prohrách. Kluci zvítězili v září 2020 na turnaji v Hradci Králové, kde zdolali i Nymburk a ve finále i o rok starší borce posílené domácí Sokoli. V srpnu 2021 sice na úvod podlehli na Steel Cupu v Ostravě domácí NH, pak však zdolali domácí Flames, pražskou Spartu a v boji o bronz i Sokol Pražský. Druhou prohru za celé období zapsali až nedávno na turnaji ČBF v Táboře, kde podlehli pražským Tygrům, mimo jiné vítězům Steel Cupu. Myslím, že tým může dál výkonnostně růst a rozhodně, pokud se kvalifikuje na MČR U13, nebude tam bez šancí. Nyní nás čeká právě příprava na kvalifikaci.“

Níže fotoreportáž z utkání k níž nám nezištně přispěl i pn Unverdorben z Domažlic za což mu velice děkujeme. Svědčí to o faktu, že na hřišti jsou kluci soupeři, mimo hřiště kamarádi.