Starší minižáci U13 opět krajskými přeborníky

Miroslav Toman, 26.4.2023

Aktuální tým starších minižáků se formuje prakticky od kategorie U10, U11 s různými změnami v obsazení týmu. Najdeme hráče, kteří jsou stálou páteří tohoto týmu jako Lukáš Petrovický, Jan Šlof, postupně byli zapracováni Lukáš Toman, Jakub Svoboda, Vojta Theimer, Jan Krajzingr i přeštický Lukáš Kydlíček. Bohužel někteří tým opustili, nejvíce mě mrzí odchod Matyáše Kalčíka, který by jistě i dnes byl oporou týmu. Dveře má stále otevřené.

Na začátku sezony 2022/2023 se připojili k týmu ještě Sam Janda, Patrikové Novák a Svítil a Tym Senko, Tomáš Blahník, kteří se stali pevnou součástí týmu. Začínali jsme od nuly driblinkem, dvojtaktem, přihrávkami. Dnes již začínají vystrkovat růžky, padají první koše a v rámci krajské soutěže slušně brání.  Samozřejmě nesmím zapomenout na Matouše Theimera, který alternuje z U11 a především v obraně je velmi platným hráčem.

V krajském přeboru startuje dlouhodobě málo týmů, letos to byl tým Lokomotivy Plzeň a Jiskry Domažlice. Všechny utkání s těmito soupeři probíhaly dost podobně a skončily i podobnými výsledky. Snad s vyjímkou prvního utkání kvalifikace o Mistrovství ČR, kde Plzeň odehrála vyrovnanou první polovinu zápasu. To bylo dáno tím, že jsme díky soustředění U13 některých členů týmu v Plzni, jarním prázdninám a lyžařskými výcvikům v podstatě 3 týdny netrénovali společně. Od druhé půle zápasu a v odvetě tým již šlapal velmi slušně.

Potřebovali jsme hrát více vyrovnaných utkání s kvalitnějšími soupeři, proto pravidelně startujeme v Nadregionálních turnajích, kde hrají týmy na srovnatelné nebo vyšší úrovni. Se Sokolovem jsme letos prohráli, s Pískem jsme padli jednou v prodloužení, jednou v normální hrací době,  s Kolínem nám chyběla jedna trojka k vyrovnání a vynucení si prodloužení,  porazili jsme Tábor a Basket Brno a Slaný.  Podrobnosti najdete v článcích k jednotlivým turnajům.

Brzy nás čeká Mistrovství republiky U13 v Brandýse nad Labem, do skupiny nám los přidělil již tradičně vítěze posledních let NH Ostravu a Tygry Praha. Tak nám držte palce.

 

https://www.basketbal-klatovy.cz/druzstva/starsi-minizaci-u13/tabulka