Starší žákyně U15 - EasterCup - zasloužené stříbro!!!

Ladislav Smáha, 18.4.2017

Stejně jako v předchozích letech jsme část Velikonočních svátků strávili aktivně na palubovce a zúčastnili jsme se domácího mezinárodního Easter Cupu. V naší kategorii bylo přihlášeno šest týmů a hrálo se systémem „každý s každým“. Mimo našeho družstva to byly tři týmy z Německa a pak Aritma Praha a BK Junior Kralupy/n. Vl. Celý turnaj odehrálo deset hráček. S. Faustová je stále zraněná, ve druhém utkání si zranila kotník J. Smáhová, ale v závěru turnaje se do hry vrátila.

Čtvrtek 13.4. První zápas je vždy důležitý pro další průběh turnaje a nám se vstup do turnaje podařil. Ve čtvrtečním prvním zápase jsme se střetli s německým týmem DJK Brose Bamberg. Tento pro nás neznámý tým naše hráčky nepodcenily, i když v průběhu prvních dvou čtvrtin se musely vyrovnat s odlišným herním stylem soupeřek. Poločas byl ještě vyrovnaný (24:23), ve druhém poločase holky zlepšily kolektivní obranu a zpřesnily zakončení z perimetru i zpod koše. A tak se mohly radovat z prvního vítězství – o 14b. Odpoledne jsme sehráli druhé utkání s Aritmou Praha. Agresivní celoplošnou obranou a rychlým přechodem do útoku jsme v podstatě nepustili soupeře do utkání a mohli jsme si tak připsat druhou výhru na turnaji, tentokrát o 83b.

Pátek 14.4. Druhý hrací den nás čekaly opět dva zápasy. V prvním jsme se potkali se známým soupeřem z ligové soutěže – hráčkami z Kralup. Letos jsme se s nimi odehráli dvě utkání a obě jsme výrazně prohráli. Turnajový zápas byl však zcela jiný. Naše hráčky celý zápas odehrály s maximální koncentrací, soupeřkám se vyrovnaly jak v tvrdé obraně, tak i ve hře 1:1 či aktivní, pestré hře v postupném útoku. Tři čtvrtiny bylo utkání vyrovnané (13:12, 21:25, 34:37), v závěru o naší prohře (o 10b.) rozhodla přece jen větší zkušenost a méně nevynucených chyb kralupských hráček. Odpoledne jsme pak odehráli čtvrté turnajové utkání s dalším německým týmem – TV Memmingen. Na našich hráčkách již byla znát určitá únava a celý první poločas byla hra z naší strany vlažná, bez náboje a vůle po vítězství. Naštěstí ve druhém poločase holky pochopily, že jim vítězství bez jejich přičinění samo do klína nespadne. Zabraly v obraně, zlepšily přechod do rychlého protiútoku, a tak se v závěru zápasu mohly radovat ze třetí výhry (o 34b.).

Sobota 15.4. V sobotu jsme turnaj zakončili posledním zápasem a v něm nám byl soupeřem opět tým z Německa – Post SV Nürnberg. Díky aktivní týmové hře jak v obraně, tak i v útoku jsme soupeře zcela jasně přehráli o 42b. a připsali si tak čtvrté vítězství.

Výborná hra všech hráček v průběhu celého turnaje a bilance 4 vítězství a 1 prohry našim hráčkám vynesla celkové druhé místo na turnaji. V posledních dvou ročnících turnaje se nám příliš nedařilo, tentokrát si holky stříbrné medaile za předvedenou hru zaslouží. Ve většině utkání předvedly hru, která jim v uplynulé sezóně přinesla třetí místo v ligové soutěži. Tedy hru založenou v defenzivě na agresivní, celoplošné týmové obraně a v ofenzivě na rychlém protiútoku. Holky se dobře vyrovnaly s odlišným herním stylem německých družstev a dokázaly odehrát vyrovnaný zápas s účastníkem extraligy (BK Kralupy), který si již zajistil účast na závěrečném turnaji MČR U15. Během celého turnaje dostaly všechny hráčky dostatek prostoru ke hře. Při závěrečném vyhlašování výsledků se pak naše hráčky neztratily ani v individuálních oceněních. Do All STAR pětky se dostala E. Fürbacherová a nejužitečnější hráčkou naší kategorie (MVP) byla vyhlášena Z. Johánková. Je také dobře, že naše hráčky pomohly organizátorům turnaje a sedm z nich mimo hraní svých zápasů bez problémů sloužilo u stolků při zápasech jiných týmů a kategorií.

Jak jsem již dříve psal, ani po Easter Cupu sezóna nekončí. Pokračujeme normálně v trénincích (odpočineme si jen v úterý 18.4.) a hráčky se budou připravovat jednak na příští sezónu, v tom bližším horizontu pak na akce regionálního výběru U14 (turnaj v rámci ME žen),na Letní olympiádu dětí a mládeže (Brno, 24. -29.6.) a na celorepublikové finále škol AND1 Cup.

 

Výsledky:

BK Klatovy   -   DJK Brose Bamberg           57:43

BK Klatovy   -   Aritma Praha                   103:20

BK Klatovy   -   BK Junior Kralupy n./Vl.     50:60

BK Klatovy   -   TV Memmingen                 57:23

BK Klatovy   -   Post SV Nürnberg              68:26

 

Sestava a body: Johánková 100, Mundlová 46, Šeflová 41, Kostková 37, Fürbacherová 32, Hašková 29, D. Schovancová 15, V. Schovancová 13, Smáhová 12, Kukulová 10

 

Konečné pořadí:

  1. BK  Junior Kralupy n./V.
  2. 2. BK Klatovy
  3. DJK Brose Bamberg
  4. Aritma Praha
  5. Post SV Nürnberg
  6. TV Memmingen

 

 

L. Smáha

Hledáme dobrovolníky Easter cup 2023