Starší žákyně U15 - krátké zhodnocení uplynulé sezony

Ladislav Smáha, 21.6.2017

Jsou to již více jak dva měsíce, co jsme odehráli poslední ligový zápas. Tuto středu jsme měli poslední trénink a všechny nás čekají zasloužené „basketbalové“ prázdniny. Přesto se ještě krátce vrátím k uplynulé sezóně.

V té jsme hráli ligovou soutěž kateg. U15 a vstup do soutěže nebyl pro naše hráčky vůbec jednoduchý. V základní skupině (hrané od září do prosince 2016) jsme měli velmi silné soupeře, kteří svou herní převahu i větší zkušenosti ještě násobili různými hostováními apod…… Nicméně i přes mnohdy vysoké prohry získaly naše hráčky velmi cenné herní zkušenosti. V této základní části soutěže jsme skončili na 7. místě (v osmičlenné skupině) s bilancí 2v. -12p. Na konci prosince pak byla vytvořena extraliga z prvních čtyř týmů všech tří základních skupin. A zbývající týmy + postupující družstva z nadregionální soutěže pak byly nově nalosovány do skupin a pokračovalo se v ligové soutěži. V této části holky zúročily zmiňované herní zkušenosti z těžkých zápasů z úvodu sezóny a dařilo se jim o mnoho lépe. S bilancí 10v. -4p. skončily ve své skupině A (opět osmičlenná) na 3. místě, což lze určitě považovat za velký úspěch. O to větší, že hrajeme výhradně s vlastními odchovankyněmi. Družstvo má za sebou nejen tento týmový úspěch, ale i jednotlivé hráčky se dokázaly díky naučeným basketbalovým dovednostem a svému hernímu projevu prosadit do různých výběrů. Z. Johánková a S. Faustová byly pozvané na soustředění širšího kádru reprezentace U15. Do regionálního výběru kat. U14 (společný výběr Plzeňského a Karlovarského kraje) se dostaly M. Mundlová, K. Kostková a E. Fürbacherová. A do výběru Plzeňského kraje, který zanedlouho bude bojovat o co nejlepší umístění na Letní olympiádě dětí a mládeže (24. -29.6. v Brně) se dostalo hned sedm hráček – Z. Johánková, J. Smáhová,S. Faustová, J. Šeflová, Z. Hašková,M. Mundlová a E. Fürbacherová. Hráčky tak poznaly, že poctivý přístup k tréninku znamená zlepšení výkonnosti, lepší herní projev na hřišti, kterým se zapíší do podvědomí soupeřů, jiných trenérů i basketbalových odborníků. Jsem rád, že i v první přípravné fázi na novou sezónu (květen, červen) byla velmi dobrá účast na trénincích. Sezóna 2017 -2018 určitě nebude jednoduchá. Budeme hrát ligovou soutěž kadetek U17 a cíl je jednoznačný – udržet soutěž a v dalším roce (tuto kategorii budeme hrát dva roky) pak uhrát co nejlepší výsledek.

Krásné, slunečné prázdniny plné sportovních aktivit přeji nejen celému týmu, ale i výboru, sponzorům, ostatním členům oddílu a všem příznivcům klatovského basketbalu.

 

L. Smáha

Hledáme dobrovolníky Easter cup 2023