Starší žákyně U15 - na závěr ligové soutěže dvě jasné výhry

Ladislav Smáha, 4.4.2017

O prvním aprílovém víkendu jsme zakončili ligovou soutěž posledními dvěma zápasy. Na domácí palubovce jsme přivítali soupeřky ze Sparty Praha a z Litoměřic.

Sobotní zápas s pražskými hráčkami naše holky nepodcenily a od prvních minut jednak výborně celoplošně bránily a v postupném útoku pak dokázaly soupeře přehrát ve hře 1:1, stejně jako nesobecky hledat nejlépe postavenou spoluhráčku pro zakončení. Dařil se také rychlý protiútok a střelba z dlouhé vzdálenosti (5x za „tři“). Výraznější náskok jsme získali v první a třetí čtvrtině (18:5, 26:6) a i přes častou rotaci všech hráček z lavičky jsme utkání jednoznačně o 38 b. vyhráli.

Nedělní zápas s Litoměřicemi jsme také zahájili výborně a nátlakovou obranou jsme soupeře často nutili k chybám, které jsme trestali úspěšným rychlým protiútokem. Až na výjimky také naše podkošové hráčky dokázaly při doskoku na obou polovinách hřiště udržet “mimo hru“ opravdu vysoké hráčky soupeře. Náš náskok se rovnoměrně navyšoval v každé čtvrtině a i toto utkání jsme přesvědčivě o 45 b. vyhráli.

Ligovou sezonu jsme tedy zakončili dvěma vítězstvími a hráčky tak celkově ve skupině „A“ ligy starších žákyň U15 obsadily výborné 3. místo. Škoda zbytečných dvou proher v Plzni a Chomutově – stačilo jednou vyhrát a mohly být druhé! Jednoznačně je to však velký úspěch tohoto týmu, který jako jeden z mála družstev tuto soutěž odehrál výhradně s vlastními odchovankyněmi!!!  Určitě potěšitelné je celkové umístění našich hráček v rámci republiky. Nad námi se hrála extraliga o dvanácti účastnících. A pak byly dvě ligové skupiny – každá po osmi týmech. Takže jsme v podstatě skončili na 17 -18. místě v rámci ČR (společně se třetím ze skupiny B – Říčany). Ale aby nebylo zase té chvály až tak mnoho – každá z hráček během celé soutěže poznala, v jaké herní činnosti či individuálních dovednostech by měla na trénincích přidat. Jestliže byla pro některé tato soutěž náročná, ta příští – mezi kadetkami U17 bude ještě náročnější. A je dobře, že se můžeme v klidu připravovat na příští sezónu bez zbytečných nervů z kvalifikace. Za to, že v příští sezóně budeme opět hrát ligovou soutěž kadetek U17 patří velký dík kadetkám současným (a jejich trenérovi P.Volmutovi), které pro nás tuto soutěž udržely.

Skončila ligová soutěž, ale sezóna pokračuje!!! Již za pár dní nás čeká domácí mezinárodní Easter Cup, kde si zahrajeme se třemi německými týmy, Aritmou Praha, BK Junior Kralupy a HB Praha. A pak některé hráčky čeká příprava a účast na Letní olympiádě dětí a mládeže (24. -29.6. v Brně), některé se zase zúčastní akcí s regionálním výběrem U14.

Chtěl bych na závěr poděkovat p. Haškovi a p. Schovancovi, kteří měli po celou sezónu dobrovolně „na bedrech“ naši dopravu na venkovní zápasy a vždy holky bezpečně dovezli v mnohdy nedobrých klimatických podmínkách.

Výsledky:

BK Klatovy   -   BA Sparta Praha          79:41

BK Klatovy   -   TJ Slovan Litoměřice    85:40

 

Sestava a body: Johánková 55, Mundlová 35, Hašková 14, Šeflová 14, Fürbacherová 13, Smáhová 12, V. Schovancová 8, Kostková 7, D. Schovancová 6, Kukulová, Zahradníková

 

L. Smáha