STOVKY NA ÚVOD I OD KLUKŮ U12 !

Jindřich Svojanovský, 4.10.2020

Podobně jako jejich starší (U13) či mladší (U11) spoluhráči a kamarádi, se kterými v návaznosti na program víkendových utkání společně trénují, vstoupili do oblastního přeboru i chlapci U12. Ti museli na svá první utkání čekat celých 14 dnů neboť obě utkání s Jiskrou Aš, která se měla hrát v Klatovech 19.9. byla, z důvodu velké nemocnosti soupeře, přeložena na neděli 8.11.

Díky tréninkové píli i faktu, že prakticky polovina týmu U12 nastupuje v utkáních U13 a druhá polovina tvoří základ týmu U11, neměl náš tým problém s nerozehraností. Jediným stínem byla zlomená ruka jedné z opor týmu, Radka Pavelce, z hodiny školního tělocviku. Trenér Ing.Svojanovský: „I když je to pro mě již sedmá klatovská sezóna, do Kraslic za basketbalem jsem jel poprvé v životě. Byl jsem velice příjemně překvapen jak milým přijetím ze strany kraslických trenérů, tak i jejich  srdečností a otevřeností. Také musím vysoko ocenit výkon obou rozhodčích, jak zkušeného p.Svatoše, tak i elévky sl.Pouzarové. Pokud bych měl srovnat s ostatními soupeři v OZČ, tak Kraslice by byly hodně vysoko. Rozhodně se tam budu rád vracet.“

Pochvalná slova ze strany trenéra ovšem  neznamenala, že by svým svěřencům naordinoval nějaké pohodlné tempíčko. To nikdy nebylo, není a určitě ani nebude zvykem. Proto se náš tým od úvodního rozskoku snažil o celoplošnou agresivní obranu, která nutila domácí k chybám. Bohužel nám ovšem opět trvalo delší čas, než se naši hráči koncentrovali natolik, aby počet proměněných dvojtaktů začal převyšovat počet těch neproměněných. Absence Pavelce byla znát především v tom, že někteří hráči „jeho pětky“  nedokázali na sebe vzít potřebnou zodpovědnost a jít ostatním příkladem. Ale tentokrát to byl i problém druhé pětky, kde převažoval individuální přístup a snaha se za každou cenu osobně prosadit. Zlepšilo se to až ve druhém utkání. Trenér: „Někdy kluci zahrají, sami od sebe jen s využitím základní herní šablony, skvělou akci. Jindy, když se doslova nabízí dohrát útok jednoduše a efektivně, si vše dokáží neskutečně zkomplikovat. Samozřejmě, že mě vysoká vítězství těší, z některých individuálních výkonů jsem ale trošku zklamán. Po tom, co mají kluci v přípravě za sebou bych od některých očekával podstatně víc, než na hřišti odvádějí.“

TJ SOKOL KRASLICE  -  BK KLATOVY  12 : 118  (3:29, 3:26, 2:30, 4:33)

TJ SOKOL KRASLICE  -  BK KLATOVY  15 : 135  (6:35, 7:26, 0:34, 2:40)

Tabulka:

1.

BK Sokolov

4

4

0

441:111

8

2.

BK Klatovy

2

2

0

253:27

4

3.

BK Lokomotiva Plzeň

2

2

0

152:116

4

4.

TJ Sokol Kraslice (mix)

4

0

4

143:405

4

5.

BK Jiskra Domažlice

2

0

2

97:163

2

6.

TJ Jiskra Aš

2

0

2

14:278

2

Další dvě utkání čekají náš tým U12 v sobotu 17.10. na tradičně horké palubovce BK Jiskra Domažlice. Začátky utkání jsou stanoveny na 9,00 a 11,00 hodin.

Pod článkem najdete několik fotografií z utkání v Kraslicích. Vděčíme za ně paní  Kmetkové, pan trenér totiž zapomněl vložit do svého reportážního fotoaparátu paměťovou kartu 😊.

COME TOGETHER !