Strašidelná 4.čtvrtina kluků U15 v Písku

Jindřich Svojanovský, 30.1.2023

S cílem „pomstít se“ za prohru v domácím utkání základní časti Ligy U15, která nás připravila o postup do extraligové nadstavby, odjížděl náš tým v neděli ráno do Písku. Zde nás přivítali domácí Sršni v počtu pouhých 6 hráčů, což zvyšovalo naše naděje neboť domácí jsou známy doslova „sršní agresivitou“ v obranné činnosti. Ta vychází z rychlosti hráčů a dobrého odhadu na hru soupeře, často však jde až na samou hranici pravidel a mnohdy i za ni. Taktika tedy z naší strany jasná - rychle dopředu, nájezd do nezorganizované obrany a koš nebo faul domácích.

Naštěstí jsme se na obranu domácích připravili a tak jsme naše ztráty v driblinku či přihrávkách omezili. Nebylo ale lehké s domácími ale držet krok. Leckterý tým z dospělé kategorie i v nejvyšší lize by blednul závistí nad trojkovou potencí domácího týmu. Jen za první poločas z dosažených 39 bodů dali Sršni 30 díky 10 úspěšným trojkám ze zhruba 18 pokusům. Poločas jsme i přes „jeden značný problém“, o kterém se zmíním až jedinou větou na konci článku, vyhráli 46:39.

Ve třetí čtvrtině jsme se více soustředili na eliminaci domácích trojkařů. Ti byli úspěšní jen jednou a tak jsme i do závěrečné čtvrtiny drželi nadějné vedení 66:57 i když ten „značný problém“ trval. Sice do  realizace v úvodu uvedené taktiky chybělo mnohé, především tempo a zvládnutí nájezdu s potřebnou změnou směru v potřebné rychlosti. Fakt, že jsme se přizpůsobili hře domácích sice znělo v oddechových časech i o poločase, na hřišti ovšem vše zůstalo při starém. Co se dělo v poslední desetiminutovce ani nemohu popisovat. Nedovedu ani teď, 24 hodin po utkání, rozlišit, co byl jen strašidelný sen a co skutečná realita. Značný problém už přestal být značný ale stal se dominantní. A i když náš tým již má za sebou řadu zkušeností a neměl by se systémem „100krát nic umořilo osla“ nechat rozhodit, tentokrát ty až neskutečné výroky, ze kterých žasli i domácí fanoušci, položily naše hráče doslova na lopatky. Čtvrtou čtvrtinu nám domácí s pouhými 2 odpískanými fauly, dovolili pouze 6 bodů a sami zatížili naše konto 27 !!! Hodnocení výkonu našeho týmu a zejména pak některých hráčů speciálně, které by mělo obzvláště tížit svědomí, si nechám v duchu hesla o špinavém prádle, až na trénink.

SOKOL SRŠNI PÍSEK – BK KLATOVY 84 : 72 (16:17, 23:29,18:20, 27:6)

Statistika: Šlof 20 – 6/4 – 2 !?, Kodyš 19 – 1/1 – 1 !?, Veselský 16 -5/2 – 3, Šnejdar 13 (1trojka) – 0/0 !? – 3, Melka 4 – 0/0 – 0!!??, Kolacki 0 – 0/0 – 3.

Banner v pískovské hale vás vítá v „Sršním pekle“.  Při vší úctě k výkonu domácího týmu, jeho bojovnosti a především v dodržení taktických pokynů trenéra, to byl tentokrát někdo úplně jiný, kdo našemu týmu  ukázal peklo. K němu pak jen domácí v závěru jen přiložili svá plínka pod kotle s našimi hráči.

A nyní ta poslední věta: V hodnocení rozhodčích, které se zasílá na STK ČBF do Prahy jsem přidělil rozhodčímu Pivovarskému ze Strakonic  nejnižší možnou známku.