Tábor i Brno na kolenou !

Jindřich Svojanovský, 19.11.2022
Vítězný tým na NRT U13 v Táboře - BK Klatovy.
Vítězný tým na NRT U13 v Táboře - BK Klatovy.

Zpráva trenéra M.Tomana z turnaje starších minižáků v Táboře:

Minižáci U13  zajížděli tuto sobotu 19.11. na nadregionální turnaj (výkonostní třída A) do Tábora. Utkání jsme sehráli s místními Medvědy Tábor a Basketem Brno.

Sestava: Toman Lukáš, Svoboda Jakub, Theimer Matouš, Krajzingr Jan, Novák Patrik / Šlof Jan, Kydlíček Lukáš, Theimer Vojta, Janda Samuel, Svítil Patrik.

BK Medvědi Tábor - BK Klatovy 19:63

Ranní vstávání, dvouapůl hodinová cesta díky zimnímu počasí (silničáři byli opět překvapeni) a ospalá první polovina zápasu, který začínal v 10 hod. Přizpůsobili jsme se hře domácích, po hřišti spíše chodili než běhali, nedotažené akce. Postupně jsme se však rozehrávali a dostávali do tempa a třetí čtvrtku jsme se již blížili stylu hry, který chceme hrát. Soupeř tentokrát neměl šanci nás porazit.

BK Klatovy - BK Basket Brno 56:26

Hráči Basketu Brno měli výškovou převahu, při rozcvičování vypadali sebevědomě a vypadalo to, že si nepřipouští prohru. Čekal jsem tedy bitvu hodnou týmů z národního MČR. Ukázalo se však, že podcenění soupeře je velmi nebezpečná věc. Soupeř začal od začátku aktivně, v první akci se ukázalo, že basket umí, nicméně koš nedali. My jsme z následného protiútoku dali první koš, který byl základem pro vítězství. Dobrou obranou jsme soupeře donutili k chybám a ty trestali - bohužel ne vždy, opět hodně neproměněných nájezdů. 16:4 po 1. čtvrtce. V nastoleném tempu jsme pokračovali celý zápas, kluci jezdili po palubovce rychlostí nejnovějšího Ferrarri, druhou čtvrtku jsme vyhráli 17:6, třetí 14:7 a čtvrtou 19:9. Naše pohledné akce roztleskávali halu i v soupeřově sektoru. Dirigenty hry byli jako obvykle Toman, Šlof, Svoboda, Kydlíček. Ale začíná konečně vystrkovat růžky Vojta Theimer (ročník U12), což mě jako trenéra těší. Matouš Theimer (ročník U11) odehrál svoje klasické nadstandardní utkání, svojí bojovostí je velmi platným hráčem v obraně. Dnes však překvapil a soupeře drtil i svými koši po krásných uvolněních bez míče a samozřejmě ideálních přihrávkách dirigentů. Zlepšení hry vidím i u Honzy Krajzingra. Do hry se zapojují stále více i nováčci Novák, Janda, Svítil, kteří dávají svoje první cenné koše a získávají nové zkušenosti v zápase.Trápí nás doskok a některým hráčům chybí více odvahy a trochu tvrdosti duchu fair play v soubojích. Stále je na čem pracovat.

:-)

Děkuji i rodičům za pomoc s dopravou a také naší zdravotnici paní Markétě Svobodové 😁

 

Hledáme dobrovolníky Easter cup 2023