To tady ještě nebylo!!! Aneb horror s vítěznou koncovkou!

Jindřich Svojanovský, 23.1.2017

Dohrávka s Ústím

V páteční podvečer zavítaly do Klatov ženy reprezentující agilní basketbalový klub Sluneta Ústí nad Labem. Zatím našly Ústečanky pouze ve dvou utkáních silnější soupeřky a proto také byly i v Klatovech vysokými favoritkami. Našim hráčkám, kterým do spokojenosti chyběly v sestavě Tereza Matoušová a Lenka Nováková (obě studijní povinnosti)  se i bez kadetek, které mají v pátek taneční, podařil úvod a po celou první čtvrtinu byly favoritkám více než vyrovnaným soupeřem. Po zásluze jsme vyhráli první desetiminutovku 15:11.

Pak však vzala otěže utkání do svých rukou pivotmanka soupeře Medunová. Nejen, že skvělým bráněním eliminovala naše pivotmanky ale protože i v útočné fázi byla prakticky nebranitelná, zatížila tato 26letá hráčka 33 body naše konto a prakticky sama rozhodla o výsledku utkání.

BK Klatovy – BK Sluneta Ústí n.L.   40:79  (15:11, 5:24, 10:25, 10:19)

Statistiky:  http://www.cbf.cz/souteze/zapas_228469_soutez_1803.html

První vítězství žen v II.lize (komentář předseda BK a kauč žen v tomto utkání Ing.Křiváček)

V sobotu 21.1 nastoupily klatovské ženy k odloženému zápasu II.ligy proti soupeři ze spodní části tabulky Slovanu Varnsdorf. Cíl byl jasný – vybojovat první vítězství. Oproti pátečnímu zápasu chyběla Iveta Kozáková, přibyly však 3 hráčky družstva kadetek U17 – Křiváčková, Poláčková a Zástěrová.

Od začátku zápasu byla na soupeřkách patrná větší sehranost, domácí ženy se naopak místy na hřišti hledaly. Povzbudivá však byla hlavně bojovnost klatovských. V první čtvrtině se nepodařilo zamezit ztrátám, ze kterých Varnsdorf získával snadné koše a proto byl po skončení této části hry rozdíl 10 bodů ve prospěch hostů. Druhá čtvrtina byla již vyrovnaná a klatovské  ženy ji  prohrály jen o 2 body v poměru 15:13.  Třetí čtvrtina už vyzněla lépe pro domácí tým a po jejím konci se rozdíl ve prospěch hostujícího týmu snížil jen na 7 bodů. K tomu pomohla i úspěšná střelba za 3 body v podání Hanky Flaisigové. V posledním hracím období domácí hráčky ukrajovaly bod po bodu z náskoku hostujícího týmu a těsně před koncem měly několik příležitostí k otočení skóre. Bohužel přemíra snahy vyústila často i ve zbytečné ztráty a proto necelých 9 vteřin před koncem byl stav 71:74 ve prospěch Varnsdorfu. Od 6té minuty jsme navíc hráli bez vyfaulované Flaisigové, které se dobře dařilo střelecky. Po oddechovém čase a taktické poradě domácí ženy vyhazovaly na útočné polovině a cíl byl jasný – po sérii clon přihrát Karolíně Zástěrové, která vystřelí za 3 a pokusí se vybojovat prodloužení. Přesně podle toho se také vše odehrálo a se závěrečným klaksonem propadl Karolínina  dalekonosná střela obroučkou a čekalo nás prodloužení.

V něm se domácí ženy rychle ujaly vedení o 4 body a vše vypadalo, že zápas úspěšně dohrajeme. Pak se ale ve 4 minutě vyfaulovala rozehrávačka Andrea Fremutová, soupeř se nevzdal a těsně před koncem po opět zbytečných ztrátách na polovině soupeře šel dokonce do vedení o 1 bod 85 : 84.  Šanci vyhrát zápas pro domácí měla po faulu těsně před koncem opět Karolína Zástěrová, ze 2 trestných hodů však proměnila jen jeden a čekalo nás tedy druhé prodloužení. Zaplněná hala BK prožívala dramatický vývoj utkání a to ještě nikdo netušil, že ani toto prodloužení nerozhodne o vítězi utkání! Obě družstva se přetahovala ve vedení, ale ve 3 minutě soupeř odskočil opět na 4 body a s domácími to vypadalo špatně. Další vyfaulovanou hráčkou na straně Klatov byla Majda Šraitová. Díky úspěšné obraně a košům kapitánky Míši Šillarové a Lucky Poláčkové se podařilo opět srovnat na 94:94 a čekalo nás další, tentokráte již třetí prodloužení! O přestávce před jeho zahájením jsme si řekli, že už si první sezónní výhru zasloužíme a zápas už prostě vyhrajeme! Terka Křiváčková vstřelila první koš této části a k ní se přidaly úspěšné střelkyně z předchozího prodloužení Šillarová a Poláčková a soupeř již nedokázal zareagovat – výsledkem byla rekordní výhra 101:97.

Poděkování za odvedený výkon patří všem hráčkám, které při svém pobytu na hřišti bojovaly jako tým a věříme, že takový přístup nám přinese úspěch i v utkáních o nadcházejícím víkendu, kdy přivítáme družstva Slavoje Litoměřice a BK Kladno! Potěšujícím u družstva žen je i postupné rozšiřování kádru – k družstvu se vrátily Majda Šraitová a Tereza Matoušová, první zápasy za tým odehrála i nadějná juniorka Daria Gromiak. Vítězství je o to cennější, protože z různých důvodů chyběly klíčové hráčky družstva – Nováková (zranění), Petrušková (zápas EL za Strakonice), Rajalová a Kozáková (zraněný kotník) a Matoušová (studijní povinnosti).

BK Klatovy – Slovan Varnsdorf  101 : 97  (18:28, 13:15, 17:12, 26:19, 11:11, 9:9, 7:3)

Sestava a body: Poláčková 26 (TH 13/5, 2 trojky), Šillarová 24 (6/6,0), Flaisigová 17 (0/0,3), Zástěrová 11 (4/2,2), Šraitová 10 )6/0,0), Křiváčková 7 (4/1,0), Fremutová 6 (2/2,0), Bernklauová, Horová, Gromiak.