Turnaj nadějí ČBF U10 ovládl domácí BK Klatovy

Pavel Naď, 29.1.2023

V neděli se v hale CMS v Klatovech konal turnaj nadějí ČBF v kategorii U10. V Klatovech jsme přivítali týmy DBAK Plzeň, BC Benešov a Jiskru Domažlice.

Byl to den plný pohybu a hlavně radosti z pohybu. Nasazení všech hráčů a hráček bylo neuvěřitelné. Nikdo nechtěl dát nikomu nic zadarmo. Také atmosféra v hale byla úžasná, žádný ligový klub by se za takovou atmosféru nemusel stydět, ba naopak si myslím, že by spíše záviděl.

V konkurenci, která se v Klatovech sešla, se k mé radosti neztratil domácí tým, který postupně porazil všechny tři soupeře. Kluci ukázali, že nastupují již nyní v soutěžích proti starším hráčům, čímž získávají oproti svým vrstevníkům větší zkušenosti. Úspěch v turnaji je doufám přivede ještě k většímu tréninkovému nasazení.

Pokud mám zhodnotit celý turnaj, tak si myslím, že tyto turnaje  jsou přesně tím pravým, jak dostat děti do tělocvičen.  Samozřejmě nesmíme zapomínat na kluby, které se výchovou dětí zabývají, na podporu ČBF a především na rodiče, kteří své děti v pohybu podporují – všem za to dík! Na celém turnaji se bezvadně podílel i jediný rozhodčí Petr Naď, který odřídil všechny zápasy s naprostým přehledem a citem pro hru.

Zároveň musím poděkovat všem rodičům a fanouškům, kteří v Klatovech vytvořili úžasnou atmosféru.

 

Výsledky turnaje U10 :

BK Klatovy  -  Jiskra Domažlice       53:6

DBAK Plzeň – BC Benešov               38:13

BC Benešov – Jiskra Domažlice       15:21

BK Klatovy – DBAK Plzeň                  29:15

Jiskra Domažlice – DBAK Plzeň       22:24

BC Benešov – BK Klatovy                  10:58

 

Celkové pořadí :

1. BK Klatovy

2. DBAK Plzeň

3. Jiskra Domažlice

4. BC Benešov

Hledáme dobrovolníky Easter cup 2023