Tvrdá porážka od DBAK o 46 bodů

Václav Kubát, 5.11.2022

4.11. v pátek zajížděla klatovská děvčata na odvetu do Plzně, kde jsme chtěli zabojovat o lepší výsledek než před 13 dny na domácí palubovce. Cílem bylo posunout naši hru a zodpovědnost za svůj výkon na hřišti. Výsledek hovoří za vše. Katastrofální první poločas 59:13 pramenil zejména z velmi vysokého počtu ztrát a malého nasazení. Měli jsme pouze pár příležitostí ohrozit koš soupeře. Druhý poločas 27:26 pro Plzeň byl určitě z naší strany pokrok, holky bojovaly samy se sebou. Během zápasu spíše proti sobě. Ve třetí čtvrtině se holky zvedly a dokázaly zahrát věci jako v tréninku a být tak vyrovnaným soupeřem. Celý zápas nás limitovaly hlavně individuální činnosti jednotlivce, kde na soupeře ztrácíme. Proti Plzni jsme špatně bránili, snadno se nechali obejít 1na1 a nedokázali eliminovat zejména Emu Zahradníčku (25 bodů). Impotence klatovských děvčat U14 v nájezdech a 1na1 je velmi alarmující pro práci do dalších let. Tímto zápasem holky v Lize ml. Žákyň U14 ztratily naději na postup do extraligy a v lednu si tak zahrají Ligu A o umístění na 17. až 36 místě. Pro nás tak bude důležité začít pravidelně trénovat a odvádět zodpovědné výkony, pokud chceme uspět v kvalifikaci o Ligu U15 a příští rok se tak vyhnout nižší soutěži, což momentálně nelze vyloučit.

DBaK - BK Klatovy 85:39 (33:6 58:13 73:31)