Tým U14 na prahu Ligy mladších žákyň

Václav Kubát, 1.9.2022

Děvčata odstartovala přípravu soustředěním v Kožlanech ve dnech 8.-14.8.. Poté do konce  prázdnin proběhlo několik navazujících tréninků a přípravný zápas s Českými Budějovicemi. Soustředění se zúčastnilo všech 12 hráček, které budou nastupovat do Ligy U14. V průběhu soustředění se po viróze zapojila Kačka Bejvlů. Mladší hráčky Aneta Šimůnová a Nikola Šlajsová absolvovaly většinu soustředění se svým týmem U12, ale v průběhu sezóny budou získávat své minuty i v Lize. Prostor tak mohou dostat i další holky z U12. 100% účast na soustředění byla pro tým velmi přínosná. Bohužel po prvních trénincích se projevila u většiny hráček nepřipravenost a slabá fyzička. Důležitým impulzem pro nás byla určitě návštěva šéftrenérky dětí a mládeže Mileny Moulisové. Po soustředění účast hráček na tréninzích opadla a přípravné utkání s ČB absolvovalo pouze 8 hráček.

Zápas se pro potřeby obou družstev sehrál tzv. za zavřenými dveřmi. Měli jsme tak možnost vidět naši hru v herní praxi.

Prázdninový program, který mimo tréninků v Kožlanech a v Klatovech na Husáku obsahoval i týmový výlet nebo regeneraci v klatovských lázních, hodnotím prozatím jako nedostatečný. Bohužel se opakují některé chyby z minulé sezóny, kdy jsme podceněním přípravy tvrdě narazili. Holky mají svůj cíl v sezóně, bohužel se nám nedaří jej zvládat. Z tohoto důvodu byla na úkor týmů zrušena část programu. Tým si zatím neuvědomuje, co je potřeba v tréninku a v zápase udělat.

Holky v nadcházejícím období čeká přípravný turnaj v Kožlanech a přátelák s výběrem Bavorska. Hned 10. a 11. 9. sehraje tým první utkání ligy U14 proti DBAK a Sokol Kladno. Doma se tým představí až 8.a 9. 10. proti pražským celkům HB Praha a Sokol Nusle.

Následující turnaj bude velmi důležitý pro start sezóny a aby se holky dostaly do tempa. Bohužel tuto přípravu neabsolvujeme kompletní a tyto ztráty budeme muset kompenzovat za pochodu během sezóny.

Skupina B pro ligu U14 je plná týmů připravených na postup do extraligy. Například BK Strakonice (NF U13 6. místo) a DBAK (NF U13 8.místo) nebo HB basket Praha která v pražském přeboru skončila na 3. místě, ale dokázala přehrát BŠ Tygři Praha (pořadatel NF U13, konečné 9.místo). Bude tedy velmi těžké hrát o extraligu. Náš tým má ale jasný cíl a bude záležet na jeho plnění v tréninku. Podle toho se bude odvíjet nadcházející sezóna. Velká pochvala patří hráčkám, které makají na tréninku a drží si co nejlepší docházku.

Fotogalerie