U11 dívky přivezly bramborovou placku z Národního Festivalu

Petr Volmut, 15.5.2018

Umístění na NF

1. BŠ Praha

2. K. Vary

3. USK

4. BK Klatovy

5. Valmez

6. Slovanka

7. Říčany

 

Děvčata se o víkendu zúčastnila Národního Festivalu, kde mohla poměřit své síly s několika týmy. Hned první utkání klatovačky nezaváhaly a s v prvním utkání zvítězila s Valmezem. Druhé utkání nás čekal soupeř z Říčan, který byl na turnaji od pohledu nejmladším a tím pádem i nejslabším soupeřem, proti kterému dostala velký prostor i mladší děvčata, která získavají své první zkušenosti v utkáních. Třetí zápas jsme měli možnost poměřit síly proti domácímu a poařádajícímu týmu Slovanka. Od začátku bylo utkání velmi vyrovnané a zůstalo tomu tak, až do posledních vteřin zápasu, kdy se nám povedlo utrhnout náskok a zvítězit. V neděli nás čekaly tři utkání a rozhodně i nejnáročnější soupeři. Hned ráno jsme narazili na BŠ Praha, což od prvního pohledu byl favorit celého turnaje. Nicméně děvčata v sobě našla velkou vůli bojovat a utkání vzala do svých rukou. Většinu zápasu se nám dařilo být ve vedení a v posledních minutách si dokonce vytvořit náskok, ale bohužel po inkasování 4 košů od jedné hráčky se soupeř dostal do vedení a my jsme museli přijmout porážku. Nicméně to byl nejhezčí zápas celého turnaje a věřím, že když budou děvčata pracovat, tak příští utkání může být naopak. Předposlední zápas nás čekal náš jediná a také nejznámější soupeř K. Vary. Bohužel i přes  početní oslabení soupeře se nám nepodařilo vyrovnat síly a s porážkou museli jít dál. Těžko říct, čemu připsat porážku, ale určitě byla na místě únava, nervozita a především zklamání z ranní porážky. Do posledního zápasu jsme se vrhli proti USK. Nicméně se spíše USK vrhlo na nás, protože hned v první čtvrtině nám obrovským náskokem soupeř utekl a nám se velmi obtížně náskok dařilo stahovat. Chvílemi to vypadalo, že utkání otočíme a prolomíme vlnu porážek od rána, ale bohužel se nám do nepodařilo. Byl to velmi těžký soupeř a podle zjistěných informací proti nám dokonce nastoupila nejméně jedna starší hráčky, ale pro nás není důležitý výsledek, ale dojem a ten jsme si přivezli skvělý.

 

Do All Star 5 se dostala také naše hráčka Natálie Zelenková.

 

Musíme pochválit výbornou organizaci Ivana Zábranského a jeho organizačního týmu, kteří svojí ochotou a úsměvem celý turnaj skvěle vedli. Třeba podotknout, že na turnaji vůbec nešetřili a každé družstvo si s sebou domů odvezlo krásný pohár, medaile spoustu sladkostí a především skvělé zážitky.

Dále bychom chtěli poděkovat za dokonalý přístup stravovacího týmu ze ZŠ Hovorčovická, který se o nás po dobu turnaje staral a doslova si nás hýčkal.

DĚKUJEME

 

Hledáme dobrovolníky Easter cup 2023