U11 dívky se smutně, ale důstojně rozloučili na domácí půdě

Petr Volmut, 11.4.2018

V předposlední utkání s DBaK jsme si dali za úkol se trochu rozehřát a na slabším soupeři se trochu dostta do tempa. Celkem s klidným dozněním se nám podařilo zvítězit a především dostaly možnost i hráčky, které v jiných zápasech tolik příležitostí dostat nemhly.

 

V posledním utkání a také rozhodujícím jsme se dramaticky vrhli do derby proti K. Varům o postup na NF. Ani jedna strana nevypadala, že by chtěla utkání přenechat soupeři. Neustále se výsledek přeléval, ale většinu utkání jsme drželi malé vedení. V dramatických koncovkách se nám nepodařilo ubránit jednu jedinou hráčku, která nám dala několik rychlých bodů a srovnala tak výsledek a poslala nás do prodloužení. V nadstavbovém čase se nám podařilo hned z kraje získat 6 bodů náskok, ale znovu nás soupeř dotahoval a po několika trestných hodech z obou stran se rozdíl stal pouze 1. bodový, a tak se stav neustále přeléval. Bohužel štěstí zůstalo na straně soupeře, a tak jsme se bohužel museli rozloučit s NF. Prohru nemůžeme přisuzovat několika posledním neproměněným šancím, ale hromadě jasných střeleckých pozic během celého utkání, která nás stála postup. Stejně tak 9 neproměněných trestných hodů moc nepomohlo. A jak už to bývá, tak jedno družstvo musí být lepší. Štěstí, které nás provázelo loňský rok, nemůžeme mít pořád. Ale nemusíme věšet hlavu, protože dojem ze hry byl z pohledu trenérů výborný. Pokud děvčata budou pracovat na sobě takto i nadále, pevně věříme, že přístí rok může být situace naopak.

Musíme si stát za tím, že družstvo netvoří 1 hráč nebo hráčka, ale celý tým a to by jednou mohla být naše zbraň. :)

 

Pro děvčata však ještě sezóna nekončí, protože část hráček u11 čeká NF u12 v Klatovech, které se bude konat 27.4.-29.4. a my budeme hrozně rádi, když nás příjdete podpořit.

Dále řešíme ještě národní festiva v Praze v termín 11.5.-13.5.

Hledáme dobrovolníky Easter cup 2023