U11 MIX mistry České republiky

Admin, 3.5.2022

Nejmladší minižačky a minižáci spojili síly a vyrazili o víkendu reprezentovat náš klub na národní finále kategorie U11 MIX. A reprezentace to byla vícee než úspešná. Mezi 12 nejlepšími týmy mixů dívek a chlapců z celé České republiky nenašly přemožitele a zaslouženě obsadili první místo a získali zlaté medaile.

V pátek ráno v základní skupině nejprve narazili na Jiskru Kyjov, kterou porazili 76:21 (29:4 38:11 64:13) a krátce po obědě nedali šanci ani soupeřům z BK Teplice a po vítězství 74:47 (28:5 33:23 61:27) si z prvního místa ve skupině zajistili postup do čtvrtfinále. Tam je doprovodil z druhého místa BK Teplice.

V sobotu opět hned po obědě čekal ve čtvrtfinále naše hráčky a hráče druhý tým skupiny A SK Renocar Podolí. A ni s tímto soupeřem nezaváhali a po dalším vysokém vítězství 79:22 (28:7 36:16 62:16) se mohli připravovat na večerní souboj s domácím ADFORS Basket Litomyšl o postup do nedělního finále.

Od začátku semifinálového zápasu chtěli naši hráči a hráčky domácím ukázat, kdo bude na palubovce pánem. Po první vyhrané čtvrtině 25:8 se zdálo, že to bude další snadný zápas a jednoduchý postup do finále. Ve druhé čtvrtině ale naši hráči díky zbytečným ztrátám a neproměněným šoupákům nabídli domácím šanci snížit na poločasový výsledek 29:21. Nicméně první pětka, která nastoupila do třetí čtvrtiny, důrazně odmítla jakékoliv myšlenky domácích na zvrat. Opět své domácí soupeře téměř k ničemu nepustila a čtvrtinu vyhrála 22:2. A když po zlepšeném výkonu svůj minisouboj v poslední čtvrtině vyhrála i druhá pětice mohli jsme slavit po vítězství 66:29 (25:8 29:21 51:23) postup do boje o zlato.

Ve finále nás čekali naši staří dobří známí z SKB Rokycany, kterým jsme za prohry z průběhu sezóny měli co vracet. A odveta to byla vydařená. Výbornou kolektivní hrou v útoku podpořenou bojovným výkonem v obraně, individuálními výkony jednotlivců a hlasitou podporou rodičů z hlediště jsme během celého zápasu rokycanské soupeře k ničemu nepustili. A tak si mohl trenér Tureček dovolit necelých pět minut před koncem zápasu stáhnout své nejlepší a poslat do hry hráče, kteří nedostali během turnaje tolik prostoru, aby si i oni vyzkoušeli atmosféru finálového zápasu přímo na palubovce. Ti se spolu se svými spoluhráči po vítězství 69:35 (16:8 42:13 57:18) mohli radovat z vítězství a zlatých medailí.

Bez ocenění nezůstaly ani individální výkony. Lukáš Kydlíček byl vyhlášen MVP turnaje a zároveň byl i nejlepší střelec, Šimon Tureček byl vybrán mezi nejlepší pětici hráčů do All-star turnaje.

BK Klatovy pod vedením Michala Turečka reprezentovali: Nikola Šlajsová, Nela Čmejlová, Aneta Šimunová, Michaela Zubová, Jan Šlof, Lukáš Kydlíček, Sebastian Bošek, Antonín Raba, Štěpán Ulrich, Tomáš Pangerl, Marcel Skalický, Vojtěch Theimer, Josef Bošek, Šimon Tureček a Theodor Karásek.

Zápasy ve skupině:
BK Klatovy - Jiskra Kyjov 76:21 (29:4 38:11 64:13)
BK Teplice - BK Klatovy 47:74 (5:28 23:33 27:61)

Play-off:
čtvrtfinále: BK Klatovy - SK Renocar Podolí 79:22 (28:7 36:16 62:16)
semifinále: BK Klatovy - ADFORS Basket Litomyšl 66:29 (25:8 29:21 51:23)
finále: SKB Rokycany - BK Klatovy 35:69 (8:16 13:42 18:57)

Věříme, že úspěch bude hráčky a hráče motivovat k jejich dalšímu basketbalovému růstu a že třeba svým příkladem nalákají k basketbalu své další kamarády nebo spolužáky.
Děkujeme hráčkám, hráčům a trenérovi za reprezentaci našeho klubu a města, rodičům za podporu v hledišti i mimo něj a ještě jednou GRATULUJEME.

#jedentym #jedenklub #spolusilnejsi