U12 a U13 na závěr sezóny vítězí

Václav Kubát, 30.5.2022

O víkendu klatovská děvčata odehrála 4. kolo NRT v Klatovech a dokázala ve všech utkáních zvítězit. V sobotu 28. 5. v kategorii U12 zdolaly dvakrát BK Strakonice a v neděli 29.5. v kategorii U13 nejdříve známého soupeře SKB Rokycany mix a nakonec BK Kralupy.

Turnaj U12 byl bohužel pro holky pouze soubojem s BK Strakonicemi. Druhý soupeř Wizards Újezd n/L mix nedorazil a BA Grizzlies se dopředu omluvili. Po prvním zápase jsme po domluvě obou týmů sehráli ještě odvetu. Oba zápasy nakonec dopadly ve prospěch Klatov. Zápasy táhly zejména dvojice Krausová a Fürbacherová, které těží zejména z tréninků a zápasů za U13, kde stabilně působí. Herní projev odrážel individuální výkonnost každé hráčky. Celkově byl však na výkonu týmu Klatov vidět patrný rozdíl oproti předcházejícím utkání, kde holky hrály velmi bojovně a ve vyšším tempu. Holky momentálně sráží slabší individuální dovednosti a spolupráce. V zápase měly možnost se dál posunout a motivovat se tak do další tréninkové práce. Vrátili jsme tak Strakonicím porážku z Easter Cupu.

BK Klatovy – BK Strakonice         73:25     (18:16 44:20 57:21)

BK Klatovy – BK Strakonice         56:32     (2:8 24:18 25:26)

 

Turnaj U13 byl pro holky povedený. Prvním soupeřem byly SKB Rokycany, se kterými vedeme vzájemné vyrovnané zápasy (bilance v Krajském přeboru 3 výhry a 3 prohry). Zápas jsme zvládli díky větší aktivitě v obraně po celém hřišti. Naopak slabším útokem s pasivním pohybem jsme nahrávali soupeři. Druhý zápas s BK Kralupy byl do poločasu velmi vyrovnaný, poté holky zařadily vyšší rychlost a soupeře už nepouštěly téměř k ničemu. Problémy nám dělala hra soupeře především v přehozech, kde soupeř snadno a rychle skóroval, často s faulem. Na doskoku byl soupeř též lepší a dostával tak spoustu druhých šancí. Holky ale ukázaly, že když chtějí a společně se soustředí na jeden cíl, dokážou mít zápas i ve svých rukách. Momentálně nám dělá velké problémy spolupráce a nastavení na správnou vlnu v zápase, kde si myslíme, že se to odehraje jen tak z ruky. Poslední věc, která holky velmi limituje, je přehled a herní čtení situací, které nám dělá velké problémy. Je to dáno zejména slabší individuální a fyzickou připraveností na zápas. Zápas jsme tak rozhodli obranou a lehčím zakončením 1 na 0.

BK Klatovy – SKB Rokycany mix                41:31     (9:8 20:16 29:26)

BK Klatovy – BK Kralupy                           60:46     (13:16 28:27 42:37)