U14 – jako neporažený vítěz LIGY A postupují do LIGY U15 !

Jindřich Svojanovský, 24.4.2023
Kapitána týmu U14 Šnejdara zastihlo období po Easter Cupu ve skvělé formě.
Kapitána týmu U14 Šnejdara zastihlo období po Easter Cupu ve skvělé formě.

Stále je nutné mít na paměti, že nám, v konkurenci věhlastných klubů jako Sokol Pražský či Levharti Chomutov, unikl postup do extraligové nadstavby jen proto, že tým Jižních Supů šokoval všechny svým vítězstvím na palubovce Sokola Pražského a pak šťastně vyhrál i v Klatovech. Proto si náš tým nemohl dát do druhé poloviny soutěže jiný cíl, než LIGU A odehrát bez jediné prohry a současně si tak zajistit přímý postup do LIGY U15 2023/2024 bez vždy ošidné kvalifikace.

O přímém postupu rozhodli naši hráči již ve středu, když zdolali v domácím prostředí tým Lokomotivy Plzeň. O víkendu je čekali soupeři, kterým osobně předpovídám úspěšnou budoucnost. Jak tým Sokola Kbely, který se výrazně lepší i díky účasti na ostravské Steel Cupu, kde jsme s ním hráli loni, početnou účastí na červnovém Streetu v Plzni a letos na našem Easter Cupu. Kbely mají až přebytek vysokých hráčů a pokud si je dokáží udržet, budou v budoucnosti nepříjemným soupeřem. Rovněž hráči Basketbalové akademie Radotín nezůstávají za tempem, které v Radotíně zvolili počínaje muži a konče mládežnickými kategoriemi. Trenér Adam Peřinka může s optimismem hledět do příští sezóny, zejména pokud jde o kategorii U14 neboť v tom  současném má řadu již dnes skvělých basketbalistů ročníku 2010.

BK KLATOVY -  BK SOKOL KBELY   88 : 36  (29:4, 20:11, 22:12, 17:9)

Byl jsem velice potěšen, že první pětka ve složení Pavelec – Kydlíček Lukáš – Toman – Ševčík – Šnejdar ,  střídal Petrovický, nepodcenila ani v nejmenším fyzicky i výškově vyspělejšího soupeře. Hráči poctivě pracovali v obraně a s každým ziskem míče přicházel smrtící rychlý protiútok.. Je potěšitelné, že nátlakovou obranu na soupeřově polovině začínají dostávat do krve i další hráči, což je dobrý příslib do budoucnosti. Pokud jsme v Radotíně vyhráli první čtvrtinu „jen“ 19:15, pak domácí hřiště přineslo výsledek 29:4 a jen pouhé 4 ztráty míče. S pocitem, že je rozhodnuto, i přesto, že do konce utkání zbývalo ještě 30 minut, nastoupila druhá pětice Kotáb – Svoboda – Kinský – Kmetek – Kydlíček Michal, střídal Šlof. Možná i to byl důvod, že hráči začali dávat předost individuálním akcím a v obraně šetřili síly do útoku a zdaleka nebyli tak důslední, jako vstupní pětka. 10 ztrát za čtvrtinu jen potvrzuje uvedené. Jen díky 9 bodům v závěrečných 2 minutách II.čtvrtinu vyhráli.

Druhý poločas byl ve znamení naší trvalé převahy. Ve 3.čtvrtině se na hřiště dostalo, kromě Ševčíka, který nuceně odpočíval, všech 11 zbývajících hráčů. Zatímco si rodiče pochutnávali na skvělých lokších od paní Marušky, proměnili kluci náš jedenáctý zápas v Lize A ve své jedenácté vítězství.

Statistika: Šnejdar 24 – 4/0 !? – 0 !?,  Kotáb 14 – 0/0 – 2,  Kydlíček Michal 10 (1x3) – 4/3 – 2, Kinský 10 – 4/2 – 2,  Pavelec 7(1x3) – 0/0 – 3,  Ševčík 7 – 4/3 – 4, Kmetek 6 – 0/0 – 2, Toman 4 – 0/0 – 1,  Petrovický 3 – 4/3 – 0,  Kydlíček Lukáš 2 – 2/0 – 0, Svoboda 1 – 2/1 – 0, Šlof 0 – 0/0 – 1.

 

BK KLATOVY  - BA RADOTÍN  82 : 39  (24:6, 20:13, 20:10, 18:10)

Jak je patrné, naše úvodní „tradiční“ pětice, kde hlavně Toman (U13) musel bránit výrazně vyššího soupeře a Lukáš Kydlíček (U12) na tom byl stejně, poučena z našeho utkání  na palubovce soupeře před cca 3 týdny (81:54) začala velice koncentrovaně. Pokud jsme v Radotíně vyhráli první čtvrtinu „jen“ 19:15, pak domácí hřiště přineslo výsledek 29:4 a jen pouhé 4 ztráty míče. Vycházejíc  z jeho útočného systému „Motion“ eliminovala naše sestava klíčová místa systému  i klíčové hráče a v podstatě podobně jako v sobotu určila ráz celého utkání. Sympatičtí kluci z Radotína s vědomím, že jich je plných 15, ve druhé hracím období zagresivnili svoji obranu, napadali naše hráče ihned po ztrátě míče a to jim přineslo sice řadu faulů, ale i zisků. Proti 4 ztrátám v I.čtvrtině zapsala naše druhé pětka až neskutečných 16 ztrát ve čtvrtině druhé !!?? 4 ztráty měl Kinský, který byl až do 7. minuty naším jediným střelcem a to pouze z trestných hodů,  4 ztráty si připsal i Kotáb, po 3 pak Kmetek a Kydlíček Michal. Ještě na začátku poslední minuty naše pětice svůj souboj s hostující pětkou prohrávala 11:13, pak však donutila soupeře ke ztrátám a zaznamenala rychle 9 bodů. Scénář  druhé půle byl velice podobný tomu sobotnímu. Naši hráči už na soupeře tolik netlačili a jen kapitán týmu Šnejdar byl ochoten dávat stejnou energii do útoku jako do obrany. Rozhodně toho nebude litovat, až budou zveřejněny statistiky Ligy. Pozorný a pohyblivý byl v obraně Pavelec, který podává výrazně lepší výkon, pokud nehraje pod tlakem.  Zklamáním byl po středeční exhibici ve druhé a třetí čtvrtině proti Plzni Kinský. Nebýt dobré střelby trestných hodů, byl by na jeho kontě pouze jediný koš ze hry. Vzdorovitost a neschopnost přijmout kritiku nikdy nikoho do vyšších pater basketbalu nepřivedla. Škoda závěru, který hosté vyhráli 7:0, když už naši hráči více mysleli na šťavnaté řízečky a jedinečné chlebíčky. Pochoutky byly tentokrát dílem paní a pana Ševčíkových a že oslovily všechny lze usoudit z poznámky, kterou jsem zaslechl „Ten Saša by měl dávat ty stovky častěji“.

Statistika: Šnejdar 37- 13/9 – 1,  Kotáb 18(2x3) – 2/2 – 3,  Kinský 9 – 10/7 – 3,  Kydlíček Lukáš 6 – 3/2 – 0,  Kmetek 5 – 2/1 – 2,  Pavelec 2 – 0/0 – 3,  Ševčík 2 – 2/0 – 3, Toman 2 – 0/0 – 0, Kydlíček Michal 1 – 2/1 – 2,  Svoboda 0 – 0/0 – 2, Petrovický 0 – 0/0 – 0, Šlof 0 – 0/0 – 0.

Trenér Ing.Svojanovský:  „V posledním týdnu dubna využijeme tréninků k aktivní regeneraci ve formě většího zastoupení hry a různých soutěží, podobně jako tomu bývá na soustředění. Hodnotné ceny již na případné vítěze čekají. Od května se začneme připravovat na start v Lize U15. Nevylučuji nějaké přípravné zápasy s týmy, které se budou připravovat na kvalifikaci o ligu U15. Možná uděláme staringpartnera týmu U13 v jeho přípravě na NF.“

COME TOGETHER !