U14 dívky a nezdařilý víkend

Petr Volmut, 8.10.2018

V  sobotu a v neděli děvčata odehrála první letošní ligové utkání na domácí půdě. V sobotu jsme hostili DBaK, což je náš nejčastější soupeř ve šech kategoriích a o rivalitě na hřišti není pochyb. V prvním poločase hra byla velmi vyrovnaná a nikdo by se netroufal říci, že to bude vyřešené utkání během třetí čtvrtiny. Po poločase děvčata přestala hrát a z minižákovských chyb nám soupeř začal dávat jednoduché koše.

 

V neděli jsme hostili děvčata z Karlových Varů. Věděli jsme, že to bude podobná hra, ale rozhodně jsme nechtěli soupeři věnovat vítězství a zůstat bez výhry. Bohužel na hřiště to v prvním poločase vypadalo tak, že se děvčata předhání, kdo méně ohrozí koš. Díky tomu bohužel zápas v poločase vypadal obdobně, jako v loňském roce, kdy jsme byli outsider, který získává zkušenosti. Ale letos tomu už tak být nemá. Nicméně děvčata po poločasové diskuzi, kde se řešilo především to, že za ně nikdo tu tvrdou a bolestivou práci neudělá, začala konečně hrát a rázem se hra otočila. Avšak soupeř si do poločasu vytvořil takový náskok, že si v poklidu dodržel odstup pro jasné vítězství.

 

Pro nás to doufám bude ponaučení, že ,,kdo se bojí, nesmí do lesa". A na vavřínové věnce je ještě hodně času a prozatím se musíme vrátit k důslednější práci na naší hře pod oba koši.