U14 dívky jsou už jen krok od extraligy

Petr Volmut, 3.12.2019

O víkendu naše děvčata odehrála dvě utkání v Praze, a to v sobotu proti HB Basket Praha a v neděli proti Nobiles Nusle.

 

HB Basket Praha - BK Klatovy  (58:52)

Utkání bylo hned od rozkoku míče rozhodčím velmi vyrovnané. Ačkoliv pražský celek je lídrem naší skupiny, tak jsme nehodlali utkání vzdávat předem. Naše klatovské hráčky se do utkání vrhly se skvělým nasazením, které dělalo našim soupeřkám velké problémy. Nicméně ani jedno družstvo se nedokázalo utrhnout a dostat utkání na svojí stranu. V dramatické koncovce se ani na jedné traně střelecky nedařilo, a tak náš soupeř držel čtyřbodový náskok, který pak dokázal ještě v posledních vteřinách zvýšit na 6 bodů, což byl náš poslední hřebíček do rakve tohoto utkání.

Každopádně patří našim klatovským žákyním za sobotní utkání velká pochvala, protože předvely úžasný výkon. Jako velké porovnání slouží výsledek z prvního utkání v KT (35:72).

V sobotu po utkání jsme děvčata vzali na utkání NBL do Nymburka, kde jsme meli možnost vidět zápas ERA Basketbal Nymburk proti BK Olomoucku. Rozhodně zajímavý zápas, který byl okořeněn několika smečařskými akcemi a trojkařskou přestřelkou. Rozhodně skvělou vzpomínkou bude i to, že děvčata mohla na hřišti vidět hned několik českých reprezentantů, kteří odehráli MS v Číně. Už jen ,,malou' třešničkou na dortu bylo osobní setkání a fotografie s bývalým reprezententam Petrem Bendou.

 

Nobiles Nusle - BK Klatovy  (41:74)

Nedělní zápas pro nás bylo povinným vítězstvým, což neznamenalo jasný a lehký průběh utkání. V první čtvrtině se nám podařilo odskočit na 12 bodů, což se nám podařilo ještě do poločasu zvýšit na 22 bodů. Díky tomu jsme zbytek utkání drželi ve svých rukou, i když se nám třetí čtvrtina kvůli užší rotaci hráček nedařila udržet v zelených číslech. Do poslední hrací části jsme už měli neomezenou rotaci, čehož jsme okamžitě využili v obranné části hřiště, kde se nám dařilo získávat míče. I když utkání nebylo na pohled divákova zraku příliš pěkné, máme důležité vítězství, které se počítá.

 

Díky tomuto víkendu jsme už jen pouhý krok od 100% postupu do nadstavbové extraligy U14. Když jsme v září stanovili cíl postupu, tak se nám rozhodně ani nesnilo o tom, že budeme v této chvíli natolik dobře umístěni. Za 14 dní nás čekají poslední dvě utkání na domácí půdě, kde se definitivně rozhodně o postupujících. Čekají nás soupeřky z Pelhřimova a Benešova, takže očekáváme plnou halu fanoušků, kteří si ještě před Vánoci chtějí pořádně zafandit.  TĚŠÍME SE NA VÁS !