U14 dívky poprvé na dosah vítězství

Petr Volmut, 17.11.2017

Děvčata se v pátek 17.11. utkala proti jednomu z favoritů skupiny A. Pro nás bylo důležité zlepšit chyby z minulého duelu se Strakonicemi. V předchozím utkáním na půdě soupeře, jsme měli největší problém s rozehrávkou míče a přechodem na útočnou polovinu. To se nám pro tentokrát dařilo o dost lépe a překonávali jsme jejich agresivní obranu daleko lépe. Po konci první čtvrtiny to sice nevypadalo, že bychom měli toto utkání mít ve svých rukách, ale pokud vezmeme v potaz všechny neproměněné šance, tak by tomu mohlo být hend jinak. Ve druhé čtvrtině přišel obrat a dostali jsme se poměrně rychle do vedení. Dařilo se nám získávat míče na doskoku a hrát rychlými protiútoky zakončovat. V poločase se nám podařilo získat 9. bodový náskok, který mohl být ještě větší, kdybychom nepustili koncovku druhé čtvrtiny. Do druhého poločasu nastoupila za BK Strakonice i Junková, která první poločas jen seděla nepřevlečená na střídačce. Soupeři došlo, že to tak jednoduché nebude, a tak povolala jednu ze svých tahounek na plac. I přesto se nám dařilo hrát vyrovnaně a rozhodně to neotočilo utkání. Bohužel se v poslední hrací části podepsala únava a menší zkušenosti našeho kádru. Začali jsme chybovat při rozehrávce a zbytečně jsme soupeři přihrávali hned po vyhození míče. Nicméně jsme se Strakonicemi drželi krok až do samého konce.

Děvčata konečně ukázala zúročené zkušenosti a dokázala je využít. Snad toto utkání bude další odrazovou metou pro naše zlepšení. Za domácí družstvo nastoupila i Fürbacherová, která je kmenovou hráčkou kadetek U17. A i přesto, že náš soupeř přijel oproti předchozímu utkání ve slabší sestavě, tak nemůžeme opomenout porovnat výsledky obou zápasů. V první zápase 28.9., který byl i teprve druhým utkáním v Žl pro naše děvčata, dopadl 130:9. Tedy i lajk by viděl obrat o 180°.

V sobotu nás čeká družstvo DBaK a v neděli DBaK U13.