U14 mladší žákyně zahájily nadstavbu prohrou

Petr Volmut, 15.1.2018

O víkendu jsme odehráli dvě utkání na půdě plzeňského soupeře DBaK.

V sobotu jsme se utkali s týmem ,,A,,, které je tvořeno hráčkami ročníku 2004, což je znát i na výsledku. Nicméně se nedá říct, že bychom si nedokázali vytvořit dobré pozice a zahrát pěkný basketbal. Některé hráčky se dokonce dokázaly pozvednout oproti svým standartním výkonům a překvapit tak soupeře i své trenéry. Soupeřky nás většinu zápasu tlačily hned od samotného vyhazování, a tak si děvčata mohla krásně nacvičovat vyhození a rozherávku proti velkému nátlaku obránců.

 

V neděli jsme se utkali s družstvem DBaK U13, které je  zhruba věkově stejné, jako naše klatovské. Bohužel se nám podařilo zaspat začátek utkání a plzeňská děvčata, nás od samotného výhozu rozhodčího přehrávala rychlými protiútoky. Naopak náš útok byl silně pomalý a mnohdy i chaotický. Rozhodně ani pod košem jsme neměli převahu, protože dominantou plzeňského celku jsou dvě opravdu vysoké hráčky (Kašparová, Fránová), které odvedou své pod oběma koši.  Teprve až druhý poločas se děvčata probrala a začala hrát takový basketbal, který od nich všichni čekají. Začali jsme se prosazovat 1 na 1 a přitvrdili v obraně. Bohužel statistika mluví za vše, když se nám podařilo vyhrát druhý poločas......

Možná tento článek zní dosti kriticky, ale musíme podotknout, že sobotní utkání bylo proti starším hráčkám a nedělní utkání se děvčata musela poprat s malým počtem v sestavě (9), což pro ně bylo premiérou. Nicméně řekněme, že jsme v obou utkáních mohli vidět jisté pokroky.  Kritická informace/statistika je, že jsme za obě utkání měli úspěšnost trestných hodů POUHÝCH 43/8 !!!!!!  Doufejme, že pro děvčata tento ukazatel bude konečně jasným důkazem, že je třeba něco dělat jinak.