U14 žákyně odehrály první ligové utkání na domácí půdě

Petr Volmut, 9.10.2017

V sobotu a v neděli naše děvčata doma uvítala obě plzeňská družstva klubu DBaK. První utkání nás čekalo plzeňské ,,béčko', které je složeno z hráček roč. 2005. Což je náš rovnocený a velmi vyrovnaný soupeř i v OP U13. Na děvčatech byla vidět velká nervozita z domácího utkání a trochu i respekt z bezkonkurenčně vysoké dvojice Kašparová a Fránová. Do utkání jsme vstoupili, tak jak jsme vypadali při rozcvičení. Dělalo nám problémy se prosadit v útoku a naopak nás soupeřky trestaly za každičkou chybu. V druhé čtvrtině už jsme sváděli vyrovnanější steč, což ale nestačilo pro vyrovnání stavu. Díky odehráné půlce bez většího střídání, jsme mohli točit celou lavičku. Rázem se nám dařilo více využívat rychlé hry dopředu, ale také více tlačit na rozehrávku soupeře. Do poslední čtvrtiny jsme vstupovali s rozdílem 6 bodů, což je naprosto reálné pro otočení stavu v náš prospěch. Ačkoliv se nám podařilo, přiblížit se až na pouhé 4 body, tak po několika našich chybách, kvůli nerespektování pokynů, soupeř zvítězil 7 bodovým rozdílem.

Utkání rozhodně nevypadalo špatně a je vidět, že se rychle učíme velkému basketbalu, který téměř až doposud děvčata znala jedině z pozice diváka. Je samozřejmě třeba se poučit z chyb a vyvarovat se jim v dalších zápasech.

 

Nedělní zápas jsme hostili plzeňské ,,Áčko', které je převážně složeno dívkami roč. 2004. Rozhodně nikdo nečekal nijak velké zázraky, oproti sobotnímu  zápasu. Možná také škoda zbytečného strachu, který děvčata ovládl v první půlce, protože po poločasové poradě se na hřiště vrátil úplně jiný tým. Začali jsme bránit, brát na záda a nebáli jsme se kontaktu. V útoku se nám začala rýsovat malá šance na zakončení, kterou jsme několikrát využili. Každá hráčka, která šla na hřiště, tak odvedla svoji práci svědomitě a na 100%.

Ačkoliv děvčata prohrála o obrovský rozdíl, tak na nich bylo vidět, že objevila nový kousek sebe sama, který skrývá daleko více, než tušíme. Snad nás tato zkušenosti šoupne zase o kousek dál a děvčata namotivuje k lepší práci při tréninku.

 

Další utkání nás čekají na pražské půdě proti prozatimnímu rivalovi HB Basket Praha a Nobiles Nusle.