U14 žákyně přivezly dvě vítězství

Petr Volmut, 21.10.2019

Tento víkend naše mladší žákyně byly na výjezdu v Benešově a Pelhřimově.

BC Benešov - BK Klatovy 32:83

V sobotu se naše cesta teprve stáčela přes Prahu přímo na benešovskou palubovku, kde jsme nastoupili proti soupeři, kterého známe z EasterCupu v Klatovech. Podle tabulky šlo o nejslabšího soupeře, ale při utkání se to úplně nepotvrzovalo. V prvním poločase nám dělal velký problém jejich rychlý protiútok, kterým nás soupeřky trestaly neúprosně pořád dokola. Naše neschopnost pohlídat si dlouhé přihrávky přes celé hřiště se opakovala pořád do kola. Až v druhé půlce děvčata pochopila, co je třeba udělat pro zlepšení naší obrany.  V útoku se nám dařilo překonávat soupeřky pomerně snadným způsobem. Avšak finální zakončení mělo více než tragickou úspěšnost. Nicméně i tak si děvčata dokázala utrhnout vítězství o 51 bodů. Po zápase jsme se hned přesouvali do Pelhřimova, kde nás hned ráno čekal náš druhý soupeř.

 

Sojky Pelhřimov - BK Klatovy 46:77

Po sobotní zkušenosti jsme doufali, že náš výkon bude lepší, než v sobotu. Od samého začátku měla děvčata pokyn vyhnout se zbytečnému kontaktu při obraně 1 na 1, protože byl každý chybný pohyb trvdě potrestán faulem. Nedá se říct, že by děvčata nedrodržela pokyn, ale byla spousta situací, kterých jsme se mohli vyhnout lepší koncentrací na utkání. Do poločasu se nás pelhřimovské sojky drželi zuby nehty s pouhým rozdílem 9 bodů. Po poločasé pauze jsme se dokázali schopit a ukrojit si hned z kraje větší náskok, který jsme si už poctivě drželi až do konce. Vzhledem k nasazené laťce pískání a trvdé hře soupeřek, jsme stříleli obrovský počet trestných hodů, který neskončil příliš potěšujícím procentem úspěšnosti. Což nám dalo spoustu informací a poznatků, kde ještě musíme zamakat. Utkání se hrálo cel dvě hodiny, což bylo zapříčiněno obrovským počtem faulů, opakovaným chybám stolku a několika drobnými zraněními, které naštěstí nemají nijak trvalé následky.

 

Jelikož basketbal není jen o trénování a hraní zápasů, ale také o partě kamarádů, kteří spolu zažijí spoustu zážitků, při cestě nazpět se celá posádka zastavila na oběd v Táboře, kterým si  trochu zkrášlila výjezd. Po obědě děvčata navštívila strašidelné podzemí a obchod v muzeu čokolády.

Děkujeme rodičům za pomoc při dopravě a organizaci výjezdu. A doufáme, že při naší další cestě za 14 dní, nás přijdete podpořit v maximální počtu v sobotu na husák a v neděli do Strakonic, protože cesta za extraligou je téměř v půli a nás čeká jeden z nejdůlěžitějších víkendů.