U14 žákyně slaví první vítězství a hned DVAKRÁT!

Petr Volmut, 30.1.2018

Děvčata mají za sebou další víkend, ve kterém sbírala své zkušenosti, aby je dále zúročovala. V sobotním zápase jsme nastoupili proti Sokolu Kladno, které jsme doposud neměli možnost vidět na hřišti, a proto jsme se velice těšili na nového soupeře.

Úvodní čtvrtina se nám moc nevyvedla, spíše vůbec. Nicméně hned do druhé čtvrtiny se nám podařilo vlítnout a dotáhnout poměrně velký náskok soupeře a dostat se tak do poločasu pouze se ztrátou 1. bodu.

Ve třetí hrací době jsme se dokonce dostali do vedení a to narůstalo postupně až do konce utkání. Určitě si děvčata zaslouží pochvalu, protože jsme mohli vidět pěkný basketbal.

Bohužel se nám jako pořadateli nepodařilo zajistit bezproblémový stolek. Omlouváme se kladenskému soupeři, za způsobené potíže při utkání. Doufáme, že se to nebude opakovat.  Děkujeme

 

 

V neděli jsme hostili soupeře z Kralup, s kterým jsme měli možnost se utkat už na vánočním turnaji v Plzni. Bohužel jsme zase zaspali začátek zápasu a hned nám soupeř utekl. V druhé hrací čtvrtině se nám naopak podařilo získat vedení 1. bodu, oproti sobotě. Třetí čtvrtinu se stav neustále přeléval, ale naštětí naše klatovská děvčata dokázala vzít utkání do svých rukou a vyhoupnout se do sedla. V poslední čtvrtině se nám podařilo získat několik míčů, které jsme  okamžitě dohrávali rychlými protiútoky a zajistili si tak klidné dohrání za skvělého pocitu prvního vítězného víkendu.

 

Doufejme, že to bude pro děvčata novou motivací do další práce a nejen pro ně.