U14 žákyně zakončily zákl. část 3. body

Petr Volmut, 17.12.2018

Děvčata tento víkend odehrála své poslední dvě utkání základní části ligy U14. Ačkoliv pro nás už neznamenal výsledek žádný význam, tak jsme se snažili dát do obou zápasů maximum a zakončit tak skupinu s hlavou nahoře. V sobotu jsme přivítali slabšího soupeře Slovanku B, kterou se nám v Praze podařilo porazit várazným bodovým rozdílem. Nicméně doma to byl nový zápas a bylo třeba nepodcenit soupeře. Začátek zápasu byl stejně jako minule dost vyrovnaný, ale v druhém poločase se děvčata konečně rychleji rozběhla a začala si tvořit náskok, který pak postupně navýšila až na 30 bodů.

V neděli nás čekal poměrně náročnější soupeř, a to Slovanka A. Samozřejmě nám bylo jasné, že je to velmi silný soupeř. Od začátku na nás byl velký tlak, už při přechodu do útočné poloviny. Spoustu míčů tak končily v rukou protivníků. Soupeřky měly také velmi precizní hru 1na1, ve které nás snadno přehrávaly. V druhém poločase začala hrát děvčata trochu agresivněji a začala bojovat v obraně, kde jsme měli velké mezery.

Hra se také změnila po krátké výměně názorů se sudími, kteří zřejmě nechtěli zbytečně přerušovat hru pískáním do píšťalky. V druhém poločase se najednou vyskytlo 2x více faulů, které byly pískány na obou stranách stejně. (Pokud učíme hráče/čky si chodit pro faul, tak musí být pískány. Jinak se naše instrukce míjí účinkem)