U15 žákyně mají sezónu za sebou

Petr Volmut, 26.4.2022

Letošní sezóna 2021/2022 je za námi.  Starší žákyně ukončily svoji sezónu posledním ligovým utkání 7.4. 2022 proti pražskému celku Basket Slovanka o 3 body. Poté tým odehrál ještě domácí mezinárodní turnaj Easter cup, kde se holky umístily na krásném druhém místě.

Ačkoliv hned od začátku sezóny nebyly moc dobré vyhlídky, tak se podařilo holkám obstojně odehrát sezónu od začátku až do konce bez jediné kontumace. Hned na začátku sezóny jsme byli oslabeni o B. Podestátovou, která nám dlouhodobě onemocněla a zapojila se naplno až od ledna. Další přišlo oslabení se zraněním A. Šupové, která si zlomila ruku při výpomoci ve starší kategorii kadetek U17. A tak se naše sestava silně zúžila hned na 5 hráček, protože do toho ukončila své působení bez udání důvodů A. Pavelcová. (doposud neznáme důvod ani příčinu) Naštěstí se chvilku po zranění Šupové vrátila mezi naše zástupy Velkoborská I., která ukončila své působení na začátku covidového šílenství, a tak se naše řady o jednu hráčku rozšířily.

Díky výpomoci Holek z Kategorie U13 a U12, které sbírali své první zkušenosti v žákovské lize, se nám podařilo odehrát zápasy bez dalších vážnějších zranění. Ale i přesto jsme odehráli dvě utkání v 5 hráčkách, z čehož se nám podařilo v jednom vyhrát.

S celkovou bilancí 3 vítězství a 5 porážek jsme se umístili na 5. místě v základní části ŽL.

V nadstavbové lize A jsme s bilancí 6 vítězství a 4 porážek vybojovali 3. místo.

Soupiska: Rendlová Barbora, Zelenková Natálie, Podestátová Barbora, Šupová Andrea, Křiváčková Lucie, Velkoborská Ivana, Křišťanová Kateřina.

Mladší hráčky doplňující sestavu: Vosková Zuzana, Gashi Valerie, Doležalová Anna, Rubášová Antonie, Fürbacherová Barbora, Krausová Ellen, Fürbacherová Klára.