V sobotu vyzvou Klatovy Nymburk !!!

Jindřich Svojanovský, 31.8.2020

Dnes je sice 31.srpna, dalo by se tedy říci, že v podstatě končí nejen prázdniny ale rovněž okurková sezóna, kdy se toho moc neděje a tak novináři hledají různé senzace, aby zaujali své čtenáře. Často proto jsme zejména v minulosti mohli číst o asteroidech, které prolétnout v blízkosti Země, UFOnech, jedovatých pavoucích, které někdo propašoval z Afriky a teď se u nás v lesích množí apd. Takovým zprávám se říkalo a říká, že je to „kachna“.  Dnes vše ovládl celosvětově koronavirus a to většině maistreamu na strašení  obyvatelstva bohatě stačí.

A teď už k našemu titulku. Ten sice vypadá jako „kachna“, můžeme vás však ujistit, že jde jen a jen o čistou pravdu. Jak by řekl jeden bývalý politik: „Je to opravdu, ale opravdu čisťoučká pravda“.

O blížícím se víkendu totiž startuje náš tým mladších minižáků U12 na prestižním turnaji „O pohár primátora města Hradce Králové“ a ten má na pořadu utkání i souboj našich mladých hráčů se stejně starými chlapci, kteří reprezentují klub 16násobného mistra ČR ERA BASKETBALL NYMBURK. Jeho trenérem není nikdo jiný než dlouholetý kapitán reprezentace ČR a mnohonásobný mistr České republiky Láďa Sokolovský. Náš tým má za sebou hvězdnou loňskou sezónu, kdy bez jediné prohry ze 24 utkání získal titul mistrů západních Čech, na Christmas Cupu v Plzni se  pak v konkurenci 14ti o rok starších týmů probojoval až do souboje o 3.místo, kdy mu soupeřem byl náš starší tým. Naši kluci absolvovali velice náročnou přípravu na novou sezónu a jistě mají dostatek sebevědomí, aby se jim v utkání proti Nymburku, stejně jako proti dalším soupeřům (Vysočina Jihlava, Královští Sokoli HK, … atd.) nerozklepala kolena.

Trenér Ing.Svojanovský: „Snažíme se o smysluplnou a cílevědomou práci s mládeží a myslím, že třeba výsledky minulé sezony ukazují, že sázka na basketbal v BK Klatovy je pro kluky, kteří rádi sportují a soutěží, tou nejlepší volbou. Dveře našich týmů jsou otevřeny i pro mimoklatovské talentované basketbalisty z okolí. Mám-li být upřímný, pak neznám na Klatovsku žádný druhý sportovní klub, který by mohl nabídnout klukům takové příležitosti, jako je například turnaj v Hradci nebo za týden v Brně, kterého se zúčastní naši chlapci U13. I zde je čekají velcí soupeři reprezentující kluby NBL z Kolína a Prostějova i nejlepší tým z moravské metropole.“

Jak již bylo v jiném článku nedávno napsáno, v rámci hradeckého turnaje budou mít naši kluci možnost opět po 6 měsících vidět v akci hráče české nejvyšší NBL. V sobotním podvečeru navštíví přípravné utkání Královských Sokolů a týmem USK Praha.

COME TOGETHER !

Hledáme dobrovolníky Easter cup 2023