V souboji s předposledním týmem NRL U17 jsme naštěstí uspěli

Jindřich Svojanovský, 17.11.2023

V prvním vzájemném utkání v polovině září zanechal tým Medvědi Tábor v Klatovech velice pozitivní dojem. Jeho obrana dělala tehdy našemu týmu poměrně výrazné potíže a výsledek 55:22 zdaleka neodpovídal představám mnohých našich hráčů, kteří byli přesvědčeni, jak se herně v utkání proti slabšímu soupeři zaskví.

Proto jsme v předvečer státního svátku odjížděli do Tábora s určitými obavami, které byly podtrženy neúčastí některých původně nominovaných hráčů, ať už byly jejich důvody více či méně pochopitelné. „Jen obtížně vysvětluje laik neurochirurgovi, jak má operovat. Jen obtížně se hráčům ve věku 14 – 16 let, kteří vědí všechno nejlépe, včetně basketbalu, vysvětluje, že každá odehraná minuta v jakémkoli basketbalovém utkání, má pozitivní vliv na jejich basketbalový růst“. A obavy byly, jak ukázaly i první minuty utkání, na místě.

 

Dali jsme sice první koš, pak jsme však na další čekali až takřka do 6.minuty (skóre 3:2 pro domácí !!!???). Falešné sebevědomí některých našich „superstar“ najednou spadlo někam do trenýrek a výsledem bylo 5 neproměněných zakončení zpod koše, no … zakončení ani tak ne, spíše odhození míče někam, kde hráči tušili koš. A když se tedy začal náš tým „bát dvojtaktů,“ vyrojili se okamžitě naši trojkaři s bilancí 11/0 za první poločas. Naštěstí se nám, díky solidní obraně  obou klíčových hráčů soupeře podařilo brzdit Medvědy v jejich potenci. Díky pressingu jsme získali, po zisku míče,  možnost okamžitého zakončení a tak jsme poločas vyhráli  17:33. Třetí čtvrtina pak již dala jasnou odpověď na otázku, kdo odejde z utkání jako vítěz. Zisky míče po domácch ztrátách vyvolaných naší nátlakovou obranou vedly k našim  snadným košům a jen některé naše hráče nebavilo úspěšně zakončovat bez obrany a tak 6 zakončení nebylo proměněno. Ve 4.čtvrtině doplnili hráče U15, kteří již na hřišti byli v průběhu čtvrtiny třetí, zbývající „mlaďoši“. A kupodivu se svých starších, vyšších i fyzicky a mentálně vyspělejších protihráčů nezalekli a vyhráli „svoji desetiminutovku“ o 4 body. Vítězstvím v Táboře si náš tým upevnil svoji pozici v tabulce.

BK MEDVĚDI TÁBOR - BK KLATOVY  38 . 73 (5:14, 12:19, 8:23, 13:17)

Statistika: Šlof 21 (1x3) – 0/0 – 2, Kotáb P. 12 – 5/0 !!?? – 4,  Kotáb K. 10 (1x3) – 4/1 – 1, Kodyš 8 – 3/0 – 1,  Veselský 8 – 2/0 – 1, Kmetek 6 – 0/0 – 1, Kinský 5 – 2/1 – 0, Melka 3 – 2/1 – 4, Pavelec 0 – 0/0 – 1, Kolacki 0 – 0/0 – 2.

Pozn.

K čemu vede na trénincích veselá zábava bez špetky koncentrace a snahy při střelbě trestných hodů lze vidět ve statistice. Jen tak dál Patriku (5/0), Jeníčku (3/0) a Lukáši (2/0).