Vítězná série kluků U13 (=roč.2010) pokračuje i v nové sezóně !

Jindřich Svojanovský, 3.10.2022

V sezóně 2020/2021 tým vzešlý s chlapecké přípravky odehrál v kategorii U11 pouze 6 vítězných utkání z toho 3krát zatížili konto soupeřů více než 100 body. Pak přišel covid a vše bylo až do konce sezóny zastaveno. V sezóně 2021/2022 získali kluci titul krajských přeborníků díky 12 vítězstvím z 12 utkání a po dalších 4 vítězstvích  se kvalifikovali na NF, kde obsadili 10.místo. V květnu převzal od Ing.Svojanovského roli hlavního trenéra týmu jeho asistent M.Toman a od začátku sezóny 2022/2023 tým navyšuje vítěznou sérii v krajských soutěžích.  Ta nyní činí 26 utkání.

Zde je report trenéra M.Tomana z druhého letošního krajského přeboru, který se hraje turnajovým systémem:

Ke svým prvním zápasům dnes v Domažlicích nastoupili nováčci z týmu U13, kteří se s basketbalem teprve seznamují a od začátku září absolvovali několik prvních treninků. Čeká nás ještě hodně práce a záleží na tom, jaký přístup zvolí kluci k treninkům. Tvrdou prací, třeba i za hranou svých možností, se můžeme s týmem U13 posunout na další level. Tomu také pevně věřím. Je vidět, že někteří nováčci to již pochopili a makají na 100% jak v tréninku, tak při premiéře na hřišti. Samozřejmě, hra zatím působí někdy neučesaně, někdo by si řekl, že to není ono. Po jednom měsíci trénování to ani není možné, nicméně klobouk dolů, zvládli to na výbornou.

Začátek sezóny tým U13 nezastihl úplně v nejlepší střelecké formě, přesto soupeře porážíme rozdílem třídy. Je pravdou, že předvedená hra Plzně nebyla vůbec špatná. Kdybychom ale dali polovinu neproměněných příležitostí, určitě by se alespoň jednou pekly řízky. No musíme si počkat.

Pokud bych dnes měl hodnotit hráče utkání, zvolil bych Matouše Theimera, který ač věkově přísluší teprve do týmu U11, předvedl skvělou obranu a prakticky vymazal jednoho z nejlepších hráčů Plzně. Skvělou obranou se totiž zápasy vyhrávají!

BK JISKRA DOMAŽLICE : BK KLATOVY 33:92 (13:19, 21:42, 33:67) - Jiskra nás trápila v první čtvrtině, naši hráči spali, chyběla nám rychlost. Po oddychovém čase Klatov se hra zlepšila a postupně jsme soupeře přehráli. Povšimněte si, že v poslední čtvrtce nám soupeř nevstřelil ani koš. Zase zmíním tu nudnou hlášku, že obrana vyhrává zápasy.

BK KLATOVY: BK LOKOMOTIVA PLZEŇ 60:26 (18:10, 33:12, 50:16) Jak jsem psal výše, předvedená hra Plzně nebyla vůbec špatná.Někteří hráči jsou dobře technicky vybaveni. O výsledku zápasu rozhodla slušná obrana Klatov, ve 2. čtvrtině jsme soupeři povolili vstřelit pouze 1 koš a ve 3. čtvrtině zápasu pouze 2 koše! Poslední čtvrtina skončila vyrovnaně a na některých hračích již byla vidět únava.

Gratulace týmu U13 k vítětství. COME TOGETHER!