Vítězný vstup na ligovou scénu !

Jindřich Svojanovský, 12.9.2021
Úvodní rozskok - klukům U14 začíná ligová kariéra.
Úvodní rozskok - klukům U14 začíná ligová kariéra.

Sobota 11.září 2021 se pro 10 chlapců z Klatov stane velice významným datem v jejich basketbalové kariéře. I přesto, že většina z nich již má za sebou řadu utkání s velice kvalitními týmy na různých turnajích i start na Národním finále na jaře 2018, kdy se náš tým probojoval až do boje o bronzové medaile, v sobotu ale nastoupili ke své ligové premiéře.

A nebyla to premiéra jen tak obyčejná. Jednak jim los určil jako soupeře tým BK Sokol Sršni Písek, tedy reprezentanty jihočeské basketbalové bašty, kde vyrůstal Vít Krejčí, pátý český hráč, který bude oblékat dres týmu NBA Oklahoma City Thunder, a také měli Sršni významnou výhodu domácího prostředí.

Skóre zápasu otevřel překvapivě pravděpodobně nejmladší aktér utkání Kryštof Kotáb. Hrál se rychlý basketbal „nahoru – dolů“, naštěstí pro náš tým se domácí dopouštěli většího počtu chyb, zejména technických jako kroky či nezvládnutý driblink. Dobrá obrana nám vynesla řadu zisků míče a po rychlých kombinacích se nám podařilo vyhrát první čtvrtinu 25:12.  I druhá čtvrtina se nesla ve znamení naší převahy a v poločase odcházeli Sršni do šatny zpytovat svědomí za stavu 48:24 a bylo zřejmé, že pokud v našem týmu nenastane totální kolaps, dovedou naši hráči utkání do vítězného konce.

To se ale nestalo i přesto, že domácí rozhodně nesložili zbraně a snažili se využít každého našeho zaváhání. S přibývajícími minutami ale začaly Sršňům docházet síly a my jsme mohli děkovat v tréninku naběhaným  rovinkám i orientaci na rychlost a rychlostní vytrvalost. Trenér již během prvního poločasu vyslal na hřiště všechny hráče včetně kluků z U13, aby ochutnali ligovou atmosféru. Nejinak tomu bylo i v poločase druhém a každý měl dost času ukázat co umí.

Symbolicky ukončil utkání košem z rychlého protiútoku autor prvního koše utkání Kryštof Kotáb, který po koši s faulem zvýšil na 99:36 a následně  suveréjně proměnil i trestný hod a tím i zaúkoloval rodiče smažením „stovkových řízečků“, což je u chlapeckých týmů U12, U13 a U14 již delší dobu tradice.

BK SOKOL SRŠNI PÍSEK  -   BK KLATOVY  36 : 100 (12:25, 12:23, 8:27, 4:25)

Další výsledky:

Písek - Domažlice  49:86

Plzeň  -    Vyšehrad  144:10
-          Jižní Supi 109 :24

Sparta  -  Jižní Supi  71:31
-          Vyšehrad  124:17

Komentář trenéra Ing.Svojanovského: „Start sezóny je vždy  velice důležitý a jsem rád, že jsme první ligový zápas s neznámým soupeřem velkého jména se ctí zvládli. Zápas ukázal klukům, jak důležité jsou detaily určitých činností, na které je upozorňuji na trénincích. Znovu si je připomeneme neboť pokud chceme bojovat o čelo, bude to nutné. Prostě jedna vlaštovka jaro nedělá. Z ostatních výsledků je zřejmé, že mezi týmy skupiny A budou určité výkonnostní rozdíly. Ale i tak bude třeba přistupovat ke každému utkání velice zodpovědně a jakékoli podcenění může mít katastrofální následky. Byl jsem se v neděli podívat v Plzni na naše budoucí soupeře. Plzeň proti minulosti posílila a práce trenéra Kozla a odhodlání a motivace všech hráčů  přináší své výsledky. Jižní Supi měli proti agresivní obranné hře  Lokomotivy těžkou práci, mají v týmu několik vysokých hráčů a v určitých pasážích dokázali s Plzní držet krok. Musíme se na ně, stejně i na Vyšehrad, dobře připravit.“

PŘÍŠTÍ ZÁPASY LIGY U14.

Sobota 25.9.    BK KLATOVY - SOKOL VYŠEHRAD
Neděle 26.9.    BK KLATOVY – JIŽNÍ SUPI

Hledáme dobrovolníky Easter cup 2023