Žáci udrželi naději na žákovskou ligu

Admin, 28.9.2009

V sobotu 26.9 a v neěli 27.9 odehráli klatovští žáci U14 svoje prozatím nejdůležitější zápasy v kariéře. Po dvou začátečnických sezonách v oblastním přeboru zajížděli na půdu jednoho z nejlepších mládežnických basketbalových center v Čechách - Sokol Pražský, aby se v kvalifikačním turnaji pokusili vybojovat místo mezi nejlepšími 24 družstvy z Čech a Moravy, která budou v nadcházející sezoně startovat v žákovské lize. Ještě před odjezdem bylo družstvo znatelně oslabeno o neúčast výborného obránce Davida MAděry, který se zranil při školním výletě. Do Prahy tak odjížděli klatovští s 11 hráči pod vedením trenérů Smáhy a Hegera.

První zápas odehráli naši žáci od 10.00 právě se Sokolem Pražským a plně se v něm projevila nervozita a nezkušenost klatovských. Díky technickým chybám a neproměňování jasných příležitostí šli výškově dominující domácí již v první čtvrtině do vedení 22:10. Druhá čtvrtina naopak vyzněla pro klatovské, když se šnůrou 11 bodů přiblížili až na rozdíl jediného bodu, bohužel v konci této části hry udělali několik chyb a hosté šli do poločasového vedení 36:29. Přes snahu zahájit druhou část hry vestejném stylu klatovští nedokázali ubránit klíčového podkošového hráče domácích a výsledkem byl stav 59:39 po III.čtvrtině. Závěrečná část hry měla téměř stejnou podobu a domácí tak zvítězili 81:49. Hlavním problémem klatovských žáků byla špatná obrana a mnoho technických chyb na rozehrávce. Střelecky se dařilo Honzovi Klikovi, bohužel druhá hlavní opora Marek Toman neodehrál nejlepší zápas.

Sokol Pražský : TJ Klatovy 81:49 (22:10,36:29,59:39)

Střelci: Klika 26,Toman M. 9,Navrátil 6, Jonáš a Brtník 4.

Dalším soupeřem žáků bylo v sobotu od 18.00 družstvo BSK Jičín, složené z ročníků 1997 a mladších. Pod vedením bývalého ligového hráče Formánka získávají Jičínští hlavně zkušenosti a pro ostatní družstva v kvalifikaci byli lehkým soupeřem. Klatovští v zápase jednoznečně zvítězili a šanci zharát si měli všichni hráči z lavičky. Do zápasu dokonce na několik minut zasáhl i rekonvalescent Jirka Kubíček.

TJ Klatovy : BSK Jičín 118:32 (31:5,54:12,92:24)

Střelci:Klika 36,Toman 30,Navrátil 24,Jonáš 10,Kubíček 9,Brtník 6,Weber a Šlha 2.

Poslední zápas čekal klatovské žáky v neděli od 9.00 proti hlavnímu favoritu skupiny Spartě Praha. Ta v sobotu večer porazila domácí Sokol o 24 bodů a proto každý očekával snadný zápas. Klatovští trenéři ale promysleli taktiku, která na Spartu velmi platila a zápas se stal nejvydařenějším představením našich žáků v Praze. Podstatně lepší obrana a zodpovědný výkon v útočné fázi dělal podstatně vyšším sparťanským hráům velké problémy a namísto jasného vedení klatovští neustále udržovali přijatelný bodový rozdíl. Střelecky se opět dařilo Honzovi Klikovi, na rozehrávce až na několik zbytečných chyb zahrál velmi dobře Marek Toman, pod košem předvedl zlepšený výkon Pepa Navrátil. I ostatní hráči odevzdali zodpovědný výkon, za který jim byl odměnou konečný výsledek zápasu.

BA Sparta Praha : TJ Klatovy 68:53 (23:12,37:18,52:40)

Střelci: Klika 23,Toman M. 12,Navrátil 6, Kozel a Jonáš 4, Brtník a Kubíček 2.

Díky jedné výhře se tedy klatovští umístili na konečném 3 místě ve své skupině a za 14 dnů se utkají se 3 ze skupiny C - Varnsdorfem nebo Sokolem Horní Počernice o právo startu v žákovské lize. Budeme držet palce!