Zápasová inventura kadetů U17

Jindřich Svojanovský, 8.3.2023

U týmu starších žáků jsem několikrát v průběhu základní části Ligy U15 konstatoval, že po vydřeném vítězství v prodloužení v Písku a šokujícím zisku obou bodů na horké plzeňské palubovce, máme v Klatovech opět po delším čase možnost nahlédnout do extraligové nadstavby. O to větší zklamání a de facto pro mnohé hráče i ztrátu možnosti si do svého basketbalového životopisu zapsat start v extralize, přinesla domácí prohra s Pískem.

„Neříkej hop, dokud nepřeskočíš“ ale platilo i pro tým ročníků 2007 a 2006, kde sice byla (a je) řada hráčů nejen s tituly krajských šampionů, ale i s prsteny vítězů jr.NBA či semifinalistů NF z doby předcovidové. Překvapivý neúspěch v kvalifikaci o účast v Lize U17 odsoudil náš tým do role účastníka Nadregionální ligy a to rozhodně není soutěž, kterou bychom v Klatovech hráli s nějakým nadšením. I proto, ale i z jiných ryze klubově interních důvodů došlo v říjnu 2022 k personálním změnám. Ty vyústily v odchod trenéra i jeho asistenta a také 2 plzeňských hráčů, současně ale v týmu setrvali hráči, kteří měli v úmyslu skončit a vrátil se i talentovaný Žák, který skončil již před sezónou. Začala spolupráce s týmem U19, hráči roč.2007 a 2006 zde dostávali a dostávají šanci zasáhnout do bojů v lize U19. Kádr týmu je nyní orientován především na vnitřní konsolidaci a změny herního systému, který by měl hru týmu více přiblížit mentalitě věku hráčů.

Ne však vše postupuje tak, jak by mohlo a mělo. Sice se zdálo, po prvním utkání „nového týmu“, kdy zvítězil doma nad Berounem a následně i v Plzni s Grizzlies a v Novém Strašecí, a po skvělé prezentaci na Vánočním turnaji v Plzni, kdy se kluci probojovali až do finále, kde vzdorovali i extraligové Loko Plzeň, že je vše na nejlepší cestě. Kolaps týmu v Sokolově a následná domácí prohra 63 : 64 s Jiskrou Domažlice, kdy náš tým citelně postrádal hned 2 hráče základní pětky jsou důvodem,  který by rozhodně neměl být přehlížen či zapomenut. Řádnému dohrání soutěže, účasti týmu na Easter Cupu a především reprezentaci našeho klubu na kvalifikaci o ligu U17 rozhodně neprospěje, pokud bude společná práce narušována excesy jednoho či dvou hráčů přesvědčených o své jedinečnosti, která jim byla nekriticky vtloukána do hlavy v nedávné minulosti, kdy si mohli dělat na tréninku i v utkáních, co sami chtěli a uznali za vhodné.

TABULKA NRL k 8.3.2023

Pořadí

Tým


Utkání


Vítězství


Porážky


Skóre

Body

1.

BK Beroun


9


7


2


618:513

16

2.

BK Sokolov


9


5


4


638:614

14

3.

BK Klatovy


8


5


3


576:454

13

4.

BK Kladno


8


4


4


623:594

12

5.

BK Jiskra Domažlice


8


4


4


541:544

12

6.

BA Grizzlies Plzeň B


9


3


6


603:727

12

7.

Kelti Nové Strašecí


9


2


7


495:648

11

Po skutečně překvapivých porážkách BK Sokolov, v Berouně a zejména doma s Grizzlies, se otevřela našemu týmu šance na vítězství v NRL. Ta spočívá ve vítězství na horké půdě v Berouně v sobotu 18.3. V případě vítězství by byly dveře k 1.místu otevřeny dokořán. Jak tuto informaci hráči přijmou se uvidí příští týden, kdy se tým bude společně na utkání v Berouně připravovat.

Našemu týmu zbývá odehrát tyto zápasy:

18.3.  BK Beroun – BK Klatovy,  v domácím prostředí jsme jako“nový tým“ zvítězili 53 : 31

1.4.  BK Klatovy – Grizzlies Plzeň, v Plzni jsme zvítězili 99 : 48

22.4.  BK Kladno – BK Klatovy , doma s Kladnem jsme vyhráli  70 : 49

6.5.  BK Klatovy – Kelti Nové Strašecí,  s tímto soupeřem jsme na jejich palubovce vyhráli 94 : 38

Ať i v U17 platí COME TOGETHER !

 

Hledáme dobrovolníky Easter cup 2023