ŽENSKÝ COMEBACK PO 4 LETECH

Jindřich Svojanovský, 22.9.2016
Jediný přípravný zápas na sezónu 2016/2017 odehrály naše hráčky v Plzni.
Jediný přípravný zápas na sezónu 2016/2017 odehrály naše hráčky v Plzni.

Po 4 letech strávených v regionálním přeboru se vracejí do jedné ze dvou skupin celostátní II.ligy ženy BK Klatovy.

Jestliže je v nejvyšší Ženské basketbalové lize 12 týmů, v jediné skupině 1.ligy žen také 12 týmů, je ve skupině A II.ligy, kde startují i naše ženy 10 týmů a ve skupině B  9 týmů, lze logicky vyvodit, že náš tým figuruje mezi 43 nejlepšími celky v ČR.

Trenér Ing.Svojanovský: „Nelze očekávat, že by jsme měli bojovat o mety nejvyšší.To proto, že i teď, kdy stojíme před prvními zápasy, jsme stále ve stádiu budování týmu a ani příprava neměla zdaleka takové parametry, jaké by si II.liga zasloužila. Důvody si raději nechám pro sebe. Rád bych ale poznal, že je v týmu několik typických bojovnic a tak věřím, že tyto strhnou ostatní a  výkony týmu budou mít v průběhu sezóny s absolvovanými tréninky a odehranými zápasy rostoucí tendenci a že si II.liga žen najde v Klatovech své fanoušky.“

 

SOBOTA 24.9.  zač. 16,30 hod  Hala na Husáku, Voříškova ul. 715

BK KLATOVY  -  BK BRANDÝS N.L.

Náš soupeř z města na Labi si v uplynulé sezóně vedl v II.lize poměrně úspěšně když s vyrovnanou bilancí  7 vítězství a 7 porážek obsadil 4 místo v osmičlenné skupině. Tím se kvalifikoval do finálové skupiny a bojoval o postup do 1.ligy. Skončil však v druhé polovině tabulky.

NEDĚLE 25.9.  zač. 9,30 hod  Hala na Husáku, Voříškova ul. 715

BK KLATOVY  -  BIŽUTERIE JABLONEC N.N.

Jablonec, stejně jako my, neměl v minulé sezóně ve II.lize žen zastoupení. Lze tedy očekávat, že se v neděli představí na klatovské palubovce  hráčky, které v minulé sezóně reprezentovaly Jablonec v extralize U19, kde obsadily 8.místo z 12 týmů. Postoupil tedy do play off, kde byl vyřazen pozdějšími držitelkami bronzových medailí z Mistrovství ČR, týmem Žabiny Brno.