Ženy - na první výhru stále čekáme

Ladislav Smáha, 24.11.2021

O víkendu 13. -14. 11. pokračovala druholigová soutěž žen a na domácí palubovce jsme přivítali týmy z Liberce a Mladé Boleslavi.

Sobotní utkání s libereckými hráčkami začaly naše hráčky nadějně. Dařila se souhra v postupném útoku a v obraně jsme nedovolili mnoho volných střel i nájezdů do koše. Se soupeřem jsme se střídali ve vedení a první čtvrtinu jsme o bod prohráli (10:11). Také druhá čtvrtina byla do 5. minuty vyrovnaná (20:20), pak jsme však pět minut hry nedokázali dát koš. Naopak soupeř využil naší nedůsledné obrany, zaznamenal 14 bodů v řadě a v poločase jsme tak zbytečně o 14 bodů prohrávali (20:34). Ve třetí čtvrtině se nedařilo holkám snížit náskok soupeře a stále to bylo -14b. Zlepšení naší hry na obou polovinách hřiště nastalo v posledním dějství hry. Hráčky si nechaly říci, vytáhly obranu po celém hřišti a v ofenzívě se snažily o rychlé zakončení z RP. Postupně jsme ukrajovali náskok soupeře a v 9. minutě byl stav 51:56. V poslední minutě utkání se bohužel již našim hráčkám nepodařilo otočit skóre a tak jsme zápas o 9b prohráli.

Nedělní soupeř – hráčky Mladé Boleslavi zatím bez porážky vedou naší skupinu a tak nás čekalo velmi náročné utkání. Navíc v M. Boleslavi se ještě v sezóně 2016/2017 hrála nejvyšší soutěž žen (tehdy pod názvem Slovanka MB). Soupeř nás skutečně od prvních minut zápasu nešetřil. Úspěšnost svých rychlých protiútoků střídal s dobrou střelbou z kratší i delší vzdálenosti i s efektivní hrou svých podkošových hráček. V první čtvrtině jsme naprosto zaspali ve všech činnostech a prohráli ji 8:21. Druhá čtvrtina skončila nerozhodně (19:19), takže v poločase jsme šli do šatny za stavu 27:40. Herně jsme odpadli ve třetí čtvrtině, kdy nás soupeř “přejel“ především rychlými protiútoky. Celková prohra o 36b tak odpovídá herní výkonnosti obou týmů.

Máme za sebou další dvě utkání a zatím stále čekáme na první výhru v soutěži. Našim hráčkám nelze upřít snahu a připadá mi, že výkon týmu jde postupně nahoru. Zatím však hráčky nejsou schopné udržet koncentraci v každém utkání po celou dobu hry, vždy přijdou „hluchá místa“ v naší hře, která pak mají zásadní vliv na konečný výsledek. Samozřejmě omluvenkou je pro naše hráčky jejich mládí a určitá nezkušenost s dospělým basketbalem. Na co však není omluvenka, to je velmi často malá bojovnost, až odevzdanost při nepříznivém průběhu zápasu. A to nemá s věkem nic společného. Emoce, zdravé naštvání, vyhecování sebe i ostatních – to vše dokáže mnohdy otočit zdánlivě ztracené utkání. Je tedy potřeba, aby hráčky na tomto zapracovaly, a pokud k tomu dokážou prodat na hřišti své individuální basketbalové dovednosti, čekání na výhru by nemuselo být tak dlouhé.

Do konce letošního roku nás čekají ještě tři utkání. V sobotu 27.11. hrajeme v Českých Budějovicích a o víkendu 11. - 12.12. odehrajeme „dvojičku“ s DBaK Plzeň (v sobotu doma, v neděli v Plzni).

Výsledky:

BK Klatovy   -   TJ Lokomotiva Liberec                    51:60

BK Klatovy   -   ŠKO-ENERGO Mladá Boleslav       48:84

Sestava a body: Hašková 34, V. Schovancová 20, Kostková 16, Mundlová 11, Vítková 7, Faustová 5, D. Schovancová 4, Langová 2

 

L. Smáha

 

Hledáme dobrovolníky Easter cup 2023