Ženy - na strakonické týmy jsme v pěti hráčkách neměli šanci

Ladislav Smáha, 4.2.2022

Druhý lednový víkend (8. - 9.1.) jsme zahájili druhou polovinu soutěže a odehráli jsme utkání na domácí palubovce. Za soupeře jsme měli dvě strakonická družstva.

Sobotní soupeř, tým SBK Strakonice, je aktuálně na druhém místě naší skupiny. Strakonické hráčky od prvních minut zápasu byly dominantní na obou polovinách hřiště. Naši špatnou obranu trestaly jak úspěšnou střelbou za „3“ (celkem 14 trojek za utkání), tak i častými rychlými protiútoky. Našim hráčkám nelze upřít snahu, ale jen s velkými obtížemi si vytvářely střelecké příležitosti a v nich pak chyběla přesnost. V první čtvrtině soupeř získal rozhodující náskok (5:25) a ten pak rovnoměrně po celé utkání navyšoval. Celková prohra o 65b je i přes výrazný rozdíl ve výkonnosti přece jen zbytečně vysoká.

Vývoj nedělního zápasu s BK Strakonice B (aktuálně na třetím místě ve skupině) byl v podstatě podobný zápasu sobotnímu. Soupeř naše hráčky převyšoval v pohyblivosti, rychlosti i úspěšnosti v zakončení. Přijatelná, co se skóre týče,  byla jen první čtvrtina (12:20). Pak si již soupeř vytvořil dostatečný náskok a i v tomto utkání jsme příliš vysoko (o 51b) prohráli.

Nezmínil jsem jednu podstatnou věc, která je dostatečnou omluvenkou pro obě vysoké prohry – obě utkání jsme odehráli v pouhých pěti hráčkách. Je škoda, že nebyly alespoň dvě hráčky navíc. Pak by si každá během zápasu na chvilku mohla odpočinout a zbylo by více sil jak do obrany, tak na úspěšnou střelbu nebo hru 1:1.

Další kolo ligové soutěže jsme měli odehrát ve Slaném a v Chomutově (22.-23.1.). Bohužel vinou nesmyslných karantén byly k dispozici jen čtyři hráčky a tak se utkání musela odložit. Máme již odložené tři zápasy, všechny venku (České Budějovice, Slaný a Chomutov), bude těžké najít náhradní termíny, ale chceme vše odehrát a se ctí soutěž dokončit. Pokud bude tedy připraveno ke hře alespoň pět hráček, další zápasy nás čekají 5. - 6.2., kdy v domácím prostředí přivítáme týmy z Ústí n/Labem a z Litoměřic.

Výsledky:

BK Klatovy -  SKB Strakonice         34:99

BK Klatovy -  BK Strakonice B        27:78

Sestava a body: Hašková 24, D. Schovancová 12, V. Schovancová 10, Faustová 9, Mundlová 6

 

L. Smáha