Ženy na Žďár, bohužel, recept nenašly.

Jindřich Svojanovský, 27.3.2017
Tým žen BK Klatovy. Dole: Zástěrová 11, Poláčková 7, Šillarová K. 18, Kozáková 6, Šurýová 13, Šillarová M. 4.Nahoře zleva: kauč Ing.Svojanovský, Nováková 8, Petrušková 10, Křiváčková 16, Flaisigová 19, Bernklaudová 17, asistent Flaisig. Na snímku chybí hráčky: Šraitová, Rajalová, Horová, Matoušová, Vítková, Pytlová, Gromiak a asistent Ing.Křiváček.
Tým žen BK Klatovy. Dole: Zástěrová 11, Poláčková 7, Šillarová K. 18, Kozáková 6, Šurýová 13, Šillarová M. 4.Nahoře zleva: kauč Ing.Svojanovský, Nováková 8, Petrušková 10, Křiváčková 16, Flaisigová 19, Bernklaudová 17, asistent Flaisig. Na snímku chybí hráčky: Šraitová, Rajalová, Horová, Matoušová, Vítková, Pytlová, Gromiak a asistent Ing.Křiváček.

Naposled v této II.ligové sezóně se na domácí palubovce prezentoval tým žen. K dispozici jsme měli celkem 10 hráček, chyběla kvůli podvrknutí kotníku v sobotním utkání kadetek v Karlových Varech Karolína Zástěrová, omluvila se Markéta Rajalová a z osobních důvodů chyběla i Magdaléna Horová. Naopak jsme měli k dispozici opět po čase Elišku Petruškovou a také Hanu Flaisigovou.

A utkání s favorizovaným Žďárem n.S., který je ve skupině o udržení bez jediné porážky, nezačala naše základní pětka vůbec špatně. Pečlivě jsme drželi stanovenou taktiku a na rozdíl od utkání ve Žďáru jsme neměli problém s přechodem na útočnou polovinu a dařilo se nám pokrýt i nebezpečné náběhy soupeřek ze slabé strany. Dobrá obrana nám dodávala sebevědomí a tak jsme po 6 minutách vedli 12:5 a 7bodový náskok jsme drželi až ještě 2,5 minuty před koncem první čtvrtiny. Vše nám hrálo do karet – hosté vystřídali, poslali na hřiště zkušenou „veteránku“ Stočkovou a nebezpečná pivotmanky Kuhnová si šla oddechnout. Bohužel namísto zvýraznění našeho náskoku jsme vlastními nevynucenými chybami začali ztrácet jeden míč za druhým, soupeř kontroval a 5 bodová šňůra mu vrátila ztracené sebevědomí.

Hned na začátku druhého hracího období otočil skóre na 14:16. My stačili ještě srovnat na 16:16. Ve 3 minutě šly pak hostující hráčky znovu do vedení a to už, jak se později ukázalo, udržely až do konce.

Našim hráčkám rozhodně nelze upřít snaha. Všechny se dostaly postupně na hřiště a mohly prezentovat svoje individuální schopnosti. Basketbal je ale kolektivní hra a více než třeba hvězdné individuality rozhoduje o výsledku souhra týmu jak v útočné, tak i obranné činnosti. A ta, bohužel, našemu týmu chybí. Rodí se totiž na společném soustředění před začátkem sezóny, piluje se v přípravných utkáních  a dobrušuje se k dokonalosti na trénincích. A i když

Je řada objektivních důvodů k tomu, proč nám jmenované atributy chybí, je na druhé straně realitou, že na hřišti při utkání se nikdo na „objektivní důvody“ neptá.

„Do utkání jsme šli s cílem vybojovat vítězství a odvrátit tak hrozbu víceméně abstraktního sestupu. Je totiž nelogické, aby ze soutěže, kde startuje pouze 19 týmů z 24 vůbec někdo měl sestoupit. A úvod utkání nám vyšel, byli jsme disciplinovaní, dařilo se nám a s rychlým soupeřem jsme se stačili vracet. Nutno ale objektivně přiznat, že kvalita soupeře se dříve či později musela projevit. A ta kvalita začala být zřejmá hned jak se Žďár ujal vedení a hráčky chytily zápasový rytmus. Předčily nás jak individuálně v úspěšnosti střelby, tak zejména v doskakování pod oběma koši, nejmarkantněji však v souhře, tedy realizaci nacvičených akcí, při kterých dokázaly vždy úspěšně zakončit. I z výsledků jednotlivých čtvrtin je zřejmé, že i po fyzické stránce na tom byl soupeř lépe …. +2 , -9, -11, -17“ dodává k utkání kauč týmu žen Ing.Svojanovský.

 

BK KLATOVY  -  BK ŽĎÁR NAD SÁZAVOU   42 : 77  (14:12, 13:22, 10:21, 5:22)

Statistika: Šillarová M.  11 – 2/1 – 4,  Flaisigová H. 7 – 6/5 – 1,  Šreitová 6 – 0/0 – 1,  Poláčková  6 – 0/0 – 0,  Petrušková 5 – 3/1 – 3,  Nováková 5 – 2/1 – 0,  Fremutová 2 – 0/0 – 1, Křiváčková 0 – 0/0 – 4,  Kozáková 0 – 0/0 – 3,  Bernklaudová 0 – 0/0 – 0.

K poslednímu utkání této sezóny zajíždí naše ženy 9.dubna do Trutnova, kde hrají od 11,45 hod.