Ženy odehrály další 2 zápasy oblastního přeboru

Stanislav Křiváček, 16.2.2019
Družstvo žen po vítězném utkání OP - Toužim 15.2.2019
Družstvo žen po vítězném utkání OP - Toužim 15.2.2019

Klatovské ženy odehrály další 2 zápasy oblastního přeboru - první na domácí palubovce s Kraslicemi, druhý zápas hostila Toužim. V první polovině sezony ženy v Kraslicích vysoko prohrály (možná i díky nízkému počtu hráček), na domácí palubovce prohrály i s Toužimí. Cílem do odvet bylo hrát důstojnou roli a pokusit se alespoň jednou zvítězit.

BK Klatovy : BSK Kraslice 68:72 (15:19 32:40 48:52)

Vedoucí tým OP přijel do Klatov v roli favorita a nepřipouštěl si žádné pochybnosti o konečném výsledku. O to víc byla trenérka hostujícího družstva přepkvapena začátkem utkání, kdy se klatovským podařilo jií rychle do vedení. Na to zareagovala zmíněná trenérka velmi hlasitým komentářem na výroky rozhodčích a silně narušila vývoj utkání. Přesto, že obdržela technickou chybu, pokračovala v útocích a jen díky benevolentnosti obou rozhodčích neskončila po 2 minutách hry mimo halu. Klatovské hráčky se snažily bojovat a držely přijatelný rozdíl ve skore, projevovala se však zkušenost hostujících hráček, které nakonec vybojovaly vítězství o 4 body. Velká škoda byla, že k zápasu se nepodařilo dojet Lenco Novákové a Elišce Petruškové, se kterými by zápas pravděpodobně vypadal jinak! Milým oživením byla první účast Elišky Vávrové v družstvu po jejím návratu ze studií v USA a Kanadě.Pochvalu zaslouží všechny zúčastněné a je vidět, že výkony družstva mají stoupající tendenci!

Statistiky: http://www.cbfplzen.cz/1819/index.htm

Sokol Toužim : BK Klatovy 51:73 (13:7 25:25 36:47)

Na páteční předehrávaný zápas v Toužimi odjely ženy pouze v 7 hráčkách, ale na hřišti to s vyjímkou první čtvrtiny nebylo vůbec znát. Začátek byl trochu opatrný a domácí využily znalosti haly a zkušenosti k zisku vedení o 6 bodů. Částečně i díky tomu, že se ženám nedařilo proměňovat jasné příležitosti a také kvůli problémům s překonáním zonové obrany domácích. Od druhé čtvrtiny se ale klatovským podařilo díky rychlejšímu přechodu na útočnou polovinu a chytřejší hře v postupném protiútoku skore srovnat, druhý poločas byl již plně v režii hostujícího týmu. Konenčý výsledek o 22 bodů se nakonec zrodil i díky hezkým útočným kombinacím všech zúčastněných hráček a velmi pozitivní byla atmosféra družstva - ženy se basketbalem opravdu bavily!! Možným důvodem byla i prezentace kapitánky družstva Míši Šillarové, které poprvé nastoupila jako česrtvá "inženýrka"! Blahopřejeme!

Statistiky : http://www.cbfplzen.cz/1819/index.htm