ŽENY SE ROZLOUČILY DŮSTOJNĚ

Jindřich Svojanovský, 10.4.2017

Poslední utkání druholigové sezóny čekal náš tým žen v 300 km vzdáleném Trutnově. Vítězství ještě mohlo vše změnit a zachovat II.ligu i pro příští sezónu.  Ale zázraky se nedějí. Náš tým sice podal obdivuhodný výkon a dlouho měl v utkání s rezervou domácího „Áčka“, čtvrtfinalisty ŽBL, naději na vítězství.  O to je nakonec připravily domácí hráčky  svoji až neuvěřitelnou úspěšností střelby prakticky ze všech vzdáleností.

BK LOKO TRUTNOV „B“ -  BK KLATOVY  72 : 57 (14:12, 16:9, 23:21, 19:15)

Náš tým dorazil do Trutnova po 3,5 hodinové cestě natolik včas, aby se hráčky mohly po 300 km v autě dobře uvolnit, zbavit se cestovní únavy a dobře se na zápas soustředit. Co to však bylo platné, když v okamžiku úvodního rozskoku seděl na naší střídačce pouze jediný člověk – kauč a řidič v jedné osobě.  Ano, chápete správně, k dispozici ke hře bylo pouze 5 hráček. Ty ostatní prostě měly jistě závažné osobní důvody i přesto, že termín utkání v Trutnově byl  znám zhruba 6 týdnů.

Naše pětice však rozhodně nenastoupila, jak to občas b takových případech obyčejně bývá, předem poražena.  Děvčata vzdorovala domácím velice srdnatě, bojovala a rvala se s domácími, kterých bylo také poskrovnu (6), jako o život.  A jak nakonec konstatovali všichni, kteří zápas sledovali a také výborní rozhodčí z Olomouce, byl to velice pohledný zápas. Ing.Svojanovský:“Myslím, že dnes jsme se výkonem přiblížili k tomu, co jsme předvedli třeba na Kladně nebo v Praze s HB. Děvčata si očividně zápas užívala, hrála bez nervozity a až do 6.min poslední čtvrtiny žila naděje na možné vítězství. Bohužel stejně v pohodě hrál i soupeř a úspěšnost střelby, kterou většina z jeho hráček zaznamenala, se vidí jen málokdy. Prostě soupeřkám tam spadlo doslova všechno a to i z těžkých pozic či z dálky v časové tísni.To byl jediný rozdíl ve výkonu obou týmů. My se na každý koš nadřeli zatímco domácí často jen dodriblovali k naší trojkové čáře, vystřelili a byl z toho koš. Rád bych děvčatům poděkoval nejen za samotnou účast na utkání, která je připravila o prosluněnou neděli, ale i za velice dobrý výkon. Jediné, co jim mohu vytknout, a zaznělo to v při každém oddechovém čase, bylo nevyužití faulů, které přece k basketbalovému zápasu patří. Odehrát zápas s jediným faulem je skutečně unikát. Nechci spekulovat o tom, jak by utkání dopadlo, kdybychom disponovali plnou sestavou. Nevím, co by se muselo stát, aby tomu tak bylo. Prakticky žádná z hráček 22 hráček, které v této sezóně nastoupily za Klatovy ve II.lize, neodehrála všech 22 utkání. Nejvíce na svém kontě mají M.Šillarová a L.Nováková (po 19).“

Statistika: Petrušková 17 (1 trojka) – 2/2 – 1 (to je ten jediný faul), Nováková 16 (2 trojky) – 2/2 – 0,  Fleisigová  H. 13 (3 trojky) – 0/0 – 0,  Šillarová M. 8 – 2/2 – 0, Šraitová 3 – 2/1 – 0.