ŽENY SI PŘIPSALY DRUHÉ VÍTĚZSTVÍ !!!

Jindřich Svojanovský, 29.1.2017
Kapitánka týmu Lenka Nováková ve svém typickém průniku do koše.
Kapitánka týmu Lenka Nováková ve svém typickém průniku do koše.

Po hektické dohrávce s Varnsdorfem, kdy naše hráčky vybojovaly své první vítězství v tomto ročníku II.basketbalové ligy, čekal o víkendu naše hráčky standardní hrací víkend a i když chřipka hodně zasahuje do všech basketbalových soutěží, tentokrát se duely s Litoměřicemi a Kladnem odehrály bez problémů.

BK KLATOVY – SLOVAN LITOMĚŘICE  52:64 (9:14, 11:20, 20:15, 12:15)

V Litoměřicích jsme na podzim v 6členné sestavě neodehráli špatné utkání, věřili jsme proto, že navážeme na závěrečné minuty „horroru s Varnsdorfem“ a podaří se nám hostující celek zdolat.  Bohužel  jsme v úvodu zcela propadli v obraně a litoměřické hráčky nás s lehkostí přehrávaly. Vždy jsme byli, ať již při uvolnění soupeřek pod koš nebo při doskoku odraženého míče , o ten pověstný krůček pozadu. Hostující tým vedl 10:2 a po našem oddechovém čase ještě zvýšil vedení na 13:2. Naštěstí jsme zlepšili obranu a to přineslo klid i do zakončení. Takže 9:14 z našeho pohledu na závěr čtvrtiny bylo ještě dobré. 5bodový rozdíl ve skóre vydržel až do 8.minuty druhé desetiminutovky (20:25). Po trojce snajperky hostů Svobodové jsme bohužel 3krát ztratili míč a 3krát zaúřadovala kapitánka hostujícího týmu, Američanka R.Smith a sama „utrhla“ Litoměřice na 20:34.

Třetí čtvrtinu jsme díky lepší práci v obraně a rychlejšímu přechodu do útoku vyhráli 20:15 a 9bodové vedení Litoměřic ještě zdaleka neznamenalo jistotu vítězství. Bohužel nám závěrečná část hry znovu v plné nahotě ukázala naše nedostatky, které většinou pramení z toho, že tým spolu  prakticky netrénuje. Bojovnost našim hráčkám nelze upřít, soupeř byl však „basketbalovější“.

Statistika: Nováková 11 – 2/1 – 1, Šillarová M. 10 – 1/0 – 2,  Poláčková 9 – 7/3 – 2,  Zástěrová 5 – 0/0 – 0,  Šraitová 4 – 0/0 – 4,  Flaisigová H. 4 – 4/4 – 1, Fremutová 3 – 4/1 – 3, Horová 2 – 0/0 – 0, Kozáková 0 – 0/0 – 2, Bernklaudová 0 – 0/0 – 1.

Nedělní dopolední utkání mělo být pro nás odvetou za podzimní zápas na Kladně, kdy jsme od 7.min třetí čtvrtiny museli dohrávat se 4 hráčkami a i přesto jsme sahali po vítězství, o které nás připravil pouze strach rozhodčího z přiznání pravdy. Vše o zápase na Kladně najdete na  http://www.basketbal-klatovy.cz/novinky/1835-mon-chapeau-!!!!!.

Proto jsme také vlétli na Kladno na naší palubovce jako uragan, během 3 necelých tří minut jsme vedli 5:0 a soupeř již musel 3krát faulovat. Pak jsme zvýšili na 13:4 ale postupně jsme, snad pod dojmem, že již je vyhráno, začali opouštět úspěšnou taktiku a také jsme polevili v obraně. Po oddechovém čase jsme se opět soustředili na obranu a rychlý přechod do útoku a výsledkem bylo skóre 22:13.

Ve druhé desetiminutovce se na hřiště postupně dostávaly i další hráčky. To bohužel i částečně snížilo naši údernost jak v obranné, tak i útočné fázi, zpomalilo přechod do útoku a mnohé naše útoky jsme zakončovali neúspěšnou střelbou ze střední a delší vzdálenosti. Kladno vycítilo šanci a nestorka 2.ligových palubovek  Gabriela Stůjová zvedla kladenský prapor vysoko – na 12 kladenských bodech se podílela celými 5 a ukázala, jak cenná je pro náš tým Míša Šillarová. Tu jsme bohužel v tomto utkání postrádali a na hřišti to bylo občas znát. Naštěstí jsme měli Elišku Petruškovou.  Hosté sice nevyrovnali (37:35), podařilo se jim to však hned v prvním útoku druhého poločasu a tak se začínalo nanovo.

Ale ne nadlouho. Naše pětice Šraitová-Petrušková-Flaisigová-Nováková-Poláčková totiž rozehrála partii, nad kterou muselo plesat i srdce přítomných členů výboru BK p.Mundlové a Ing..Šindeláře. Děvčata dobře bránila i doskakovala a pak již vždy následoval smrtící rychlý protiútok. Z 37:37 jsme šli na 50:37, trošku jsme usnuli na vavřínech, ale po vystřídání těch nejagilnějších opět …66:47.  I když bylo rozhodnuto, soupeřky z Kladna nesložily zbraně a dále bojovaly. Náš tým ale měl více hráček a vyplatil se i odpočinek těch, které pak přehrály Kladno ve 3.čtvrtině.  Druhé vítězství bylo na světě! Proti sezóně 2011/12, kdy náš tým žen naposledy startoval ve II.lize, tedy letos máme již dvojnásobný počet vítězství :-).

Z dnešních hráček se na jediném vítězství nad Jabloncem dne 16.12.2011 podílely M.Šillarová, M,Šraitová a M.Rajalová.

BK KLATOVY - SOKOL KLADNO  82 : 64  (22.13, 15:22, 29:12, 16:17)

Statistika: Petrušková 28 – 10/9 – 5, Poláčková 12 – 2/2 – 1, Fremutová 12 – 3/2 – 1, Flaisigová H. 8 – 0/0 – 3,  Nováková 8 – 4/2 – 2,  Kozáková 6 – 0/0 – 3,  Křiváčková 4 – 2/2 – 2, Šraitová 2 – 0/0 – 4, Zástěrová 2 – 0/0 – 0, Bernkladová 0 – 0/0 – 1, Rajalová 0 – 0/0 -1, Horová 0 – 0/0 – 0.

FOTOREPORTÁŽ NÍŽE.