Ženy zahájily sezonu v II.lize těsnými prohrami na domácí palubovce

Stanislav Křiváček, 4.10.2017

O víkendu 23. a 24.9 zahájily klatovské ženy druhou sezonu ve II.lize. Jestliže loňská byla seznamovací s cílem začít budování družstva, ta letošní má za cíl dále stabilizovat kádr, využít získaných zkušeností a přesunout se do klidného střdu tabulky. Družstvo již nebude čelit kolizi se zápasy DL U17 jako v loňském roce a díky tomu bude mít i širší kádr. Potěšitelná je i skutečnost, že se do přípravy družstva zapojily zkušené hráčky Petra Chalupecká a Ivana Suchá, které by měly předat mladším své zkušenosti. Trenér navíc věří, že se brzy přidá ještě Martina Drobníčková. Na soupisce žen by po tedy mělo být celkem 10 hráček Drobníčková, Flaisigová H., Fremutová, Chalupecká, Kozáková, Nováková, Petrušková, Suchá, Šillarová M., Šraitová, a k nim by mělo pendlovat 7 dorostenek U19 - Křiváčková, Poláčková, Pytlová, Šillarová K., Šuryová, Vítková a Zástěrová. S takto kvalitním kádrem musí mít klatovské ženy určitě vyšší cíle než v loňské sezoně. Bohužel ani nám se nevyhýbají zranění a pro Kačku Šuryovou (koleno) a Hanku Flaisigovou(záda) se začátek sezony odkládá na pozdější dobu.

Do prvních zápasů nastoupilo 11 hráček a prvním soupeřem bylo zkušené družstvo BK Levhartice Chomutov.

Začátek prvního zápasu sezony byl jako ze snu a po trojce Karolíny Zástěrová ženy v 5 minutě vedly 10:5. Do konce první části hry se však hostující hráčky rozehrály a výsledkem bylo nerozhodné skore 16:16. Druhá část přinesla výpadek ve střelbě domácích a poločas tak Chomutov vyhrál 29:25. I třetí hrací období bylo velmi vyrovnané a po jeho konci byl stále hratelný rozdíl 4 bodů pro Chomutov. Bohužel nástup do poslední části se domácím nepovedl a po serii byl v 6.minutě stav 57:45 pro Chomutov a o výsledku zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Přesto je konečná prohra o 14 bodů se soupeřem jako je Chomutov příslibem do celé sezony.

Nedělní zápas se Slovanem Litoměřiceměl trochu odlišný průběh - začátek zápasu se domácím vůbec nepovedl a po 5 minutách a obdržené trojce prohrávaly ženy 0:10 a na konci první čtvrtiny 5:15. Znatelný byl hlavně respekt ke zkušenějším soupeřkám v čele s americkou hráčkou černé pleti Smith a z toho plynoucí chyby. Po zopakování toho co nám může přinést úspěch - to je kvalitní obrana, přechod do rychlého protiútoku a pohyb na soupeřově polovině se na hřišti objevilo úplně jiné domácí družstvo. Výsledkem byla střelecká smršť a vstřelených 21 bodů proti 17 obdrženým. Poločasové skore se tak zastavilo na přijatelném stavu 26:32. Druhý poločas ženy opět začaly s kvalitní obranou a i na útočné polovině se jim podařilo soupeřky přehrát a čtvrtiny vyhrály 15:12 a do poslední části hry tak šly pouze s tříbodovým mankem 41:44. V páté minutě se domácím dokonce podařilo vyrovnat na 49:49, pak se již projevila herní zkušenost hostujících žen a přes velkou snahu domácích udržely výhru o 4 body.

Za oba zápasy zaslouží celé družstvo velkou pochvalu, již nedělní zápas byl o poznání lepší než ten sobotní a postupně se začínají ve hře objevovat požadované prvky jako rychlý protiútok, kvalitní obrana a doskok. Za obranu v nedělním zápase zaslouží uznání Klárka Vítková. Družstvo má před sebou určitě slušnou perspektivu a bude jen záležet na přístupu k tréninku.

 

Body v obou zápasech: Petrušková 23 (TH 9/5), Nováková 22 (TH 9/5, 1x 3b), Zástěrová 15 (TH 1/0, 1x 3b), Kozáková 12 (4x 3b), Šillarová M. 12 (TH 2/0), Poláčková 8 (TH 4/3, 1x 3b), Vítková 6 (TH 2/2), Šraitová 3 (TH 2/1), Fremutová 2b, Šillarová K. 2b, Křiváčková.