Ženy zahájily sezonu v OP výhrou v prodloužení a vysokou porážkou

Stanislav Křiváček, 18.11.2018

O svátečním víkendu zahájily svojí soutěž - oblastní přebor také klatovské ženy. Družstvo, které po loňském sestupu z II.ligy dlouho hledalo sílu k zahájení soutěže se v sobotu představilo na domácí palubovce proti družstvu Jiskra Aš, v neděli zajíždělo do Kraslic k odloženému utkání. Ještě asi bude chvíli trvat, než se kádr družstva stabilizuje, vrátí se dlouhodobě zraněné hráčky a vytvoří se parta, která bude zárukou dobrých výsledků.

BK Klatovy - Jiskra Aš 75 : 68 po prodloužení (9:10, 25:27, 45:41, 66:66)

Klatovské ženy přivítaly pro ně neznámeho soupeře a od začátku i přes snahu tahaly za delší konec. Hostující hráčky nebyly tolik basketbalové, ale čišela z nich chuť si zahrát a měly výborný přechod do rychlého protiútoku. Domácí hráčky velmi často zapomínaly na zajišťování v obraně a proto Aš dávala velmi snadné koše. K tomu se ještě připojilo neproměňování jasných šancí a zápas byl až do konce normální hrací doby vyrovnaný doslovně i ve skore. Po 40 minutách svítil na ukazateli skore stav 66:66. Prodloužení domácí hráčky zvládly na jedničku a zvítězily 75:68. K zápasu nastoupilo celkem 9 hráček.

Body : Poláčková 29, Zástěrová 15, Nováková a Šillarová 10, Křiváčková a Peksová 4, Vítková a Bernklauová 3.

 

BSK Tatran Kraslice : BK Klatovy  100 : 48  (19:8, 49:18, 71:29)

K nedělnímu zápasu odjížděly klatovské ženy pouze v 5 hráčkách se snahou uhrát s kvalitním soupeřem z Kraslic přijatelný výsledek. Prostředí kraslické tělocvičny navíc svědčilo domácím hráčkám, které se nejen skvěle orientovaly na stísněném prostoru haly, ale výborně střílely. Klatovské hráčky naproti tomu nedokázaly jen v první čtvrtině dát minimálně 10 jasných dvojtaktů a tak skore postupně narůstalo až na konečný rozdíl 52 bodů. Přesto bych chtěl pochválit ženy za snahu a věřím, že v dalších zápasech se budeme již jen zlepšovat i díky vyššímu počtu hráček.

Body : Poláčková 25, Flaisigová 15, Peksová 4, Bernklauová 3, Šillarová 1.