Zopakujeme loňský úspěch ?

Jindřich Svojanovský, 24.5.2022

Z plzeňského STREETBALL CHALLANGE CUP FOR KIDS se pomalu ale jistě stává vyhledávaná akce pro mládežnické týmy od U10 až U14 od Českých Budějovic  po Děčín resp. od Sokolova až po Pelhřimov. Připomeňme, že v loňském 9.ročníku zasáhlo do bojů hned 7 našich týmů a náš klub se stal, díky dvěma prvním, jednomu druhému, dvou pátých míst a jednomu jedenáctému spolu s Děčínem nejúspěšnějším klubem ze všech zúčastněných. Nebyla kategorie, ve které by naši hráči chyběli v All Stars. Ve svém závěrečném hodnocení na klubovém webu jsem uvedl: „Je ale dobré, že naši kluci poznali řadu nových neznámých soupeřů, setkali se a mohli se srovnávat se svými vrstevníky  a zjistit, že sice někteří jsou horší než oni, ale že je i řada těch, kteří zvládají basketbal lépe než oni. To motivuje, to dává sílu do další práce.“ A jak ukázala sezóna 2021/2022, naše účast přinesla své ovoce v podobě dvou titulů krajských přeborníků, účasti našich týmů na Národních finále a výborných výsledcích v Lize chlapců U14.

Desátý, tedy jubilejní ročník již pomalu klepe na dveře a v společně s kolegou Tomanem se zamýšlíme nad nejlepšími sestavami, které můžeme z těch našich hráčů, kteří již svoji účast potvrdili, sestavit. Škoda, že možnost konfrontace  s vyspělými soupeři stejného věku nevyužijí naše další, jak chlapecké, tak i dívčí týmy.

Loňský ročník si můžeme připomenout ve videu pod tímto článkem.

COME TOGETHER !

 

Video