MISTROVSTVÍ ČR
STARŠÍCH MINIŽÁKŮ U13
KLATOVY 5.-8.5.2016

BK PARDUBICE mistrem ČR

BK SYNTHESIA PARDUBICE, mistr ČR v kategorii starších minižáků

Individuální ocenění

MVP turnaje byl zvolen JAKUB PROVAZNÍK (BK Pardubice)
Nejlepším střelcem byl vyhlášen PETR KŘIVÁNEK (BŠM Brno)
Do první All star pětky turnaje byli zvoleni: Petr Křivánek (BŠM Brno), Matěj Dáňa (BC Vysočina), Tomáš Dvořák (Slavoj Litoměřice), Lunomír David (Sojky Pelhřimov) a Jan Šindelář (BK Pardubice).

Do finále postupují Pardubice a Pelhřimov

Po dnešních zápasech zůstávají v boji o titul mistra ČR v kategorii U13 starších minižáků už pouze dva týmy. Jisté je, že mistrem bude lepší z týmů BK PARDUBICE a BK SOJKY PELHŘIMOV. Finále začíná zítra v klatovské hale ve Voříškově ulici ve 12:30.

 

Základní skupiny jsou dohrané

Základní skupiny jsou dobojované a známe všechny semifinalisty i družstva, která budou bojovat o 5.-8.místo. Zítra dopoledne se hrají zápasy skupiny o 5.-7.místo, odpoledne proběhnou oba semifinálové zápasy.

První den zápasů ve skupinách

První den Mistrovství ČR starších minižáků byl ve znamení bojů ve skupinách. Ve skupině A byly všechny zápasy vyrovnané až do posledních vteřin. Naopak ve skupině B bylo prakticky od prvních čtvrtin jasno o vítězích a oba zápasy skončily jasným vítězstvím favoritů.

Představujeme: TJ Start Havířov

Až třetí tým řádného oblastního přeboru severní Moravy, ovšem následně překvapivý vítěz kvalifikace a jediný ze tří týmů této oblasti, který uspěl v předkole. Trenér David Panáček má jistě dostatek zkušeností, aby podobné překvapení jako v kvalifikaci připravil i soupeřům v Klatovech. Zde mohou Havířovští potvrdit, že to nebylo jen domácí prostředí, které rozhodlo o jejich postupu. V skupině B nabité renomovanými soupeři jim možná trošku budou chybět zkušenosti, do závěrečných bojů postoupili poprvé, naopak je může ctít bojovnost a nasazení.

Představujeme: SAM BŠM BRNO

V oblastním přeboru jižní Moravy sice skončili brněnští hráči až za BC Vysočina, podobně ale jako i jiné týmy daly v předkole jasně najevo, že jejich posílený tým jede do Klatov, s myšlenkami na medailové umístění. V předkole si lehce poradil se všemi soupeři, nad BŠ Praha zvítězil rozdílem 27 bodů. Ale až finálový turnaj a souboje Brňanů s Pelhřimovem a Pardubicemi ukáží, jak na tom tým z moravské metropole skutečně je.

Představujeme: Slavoj BK Litoměřice

Pravidelný účastník NF ročníku 2003, kterému vždy k zisku medaile chyběl skutečně jen krůček. Zkušený trenér Jiří Kala má k dispozici sebevědomý kádr hráčů, kteří jistě letos budou chtít výš než jen ke 4. místu z roku 2014 nebo 5.místu z loňska. V utkáních oblastního přeboru nenašel tým Slavoje svého přemožitele, poprvé v této sezóně prohrál až v předkole s Pardubicemi. U vítězství jistě budou chtít chlapci z Litoměřic zůstat i na finálovém turnaji a zúročit zkušenosti získané v posledních sezónách.

Skupina A

BC Vysočina-BŠ Praha43 : 48
Slavoj Litoměřice-Sokol Pražský47 : 41
BŠ Praha-Sokol Pražský31 : 44
BC Vysočina-Slavoj Litoměřice56 : 53
Slavoj Litoměřice-BŠ Praha52 : 43
Sokol Pražský-BC Vysočina41 : 46

Skupina B

BK Pardubice-Sojky Pelhřimov55 : 27
Start Havířov-BŠM Brno46 : 76
Sojky Pelhřimov-BŠM Brno59 : 55
BK Pardubice-Start Havířov77 : 42
Start Havířov-Sojky Pelhřimov39 : 46
BŠM Brno-BK Pardubice49 : 69

Hlavní partneři MČR

AND1           basketking.cz

Partneři MČR

Město Klatovy           Plzeňský kraj
Dragon press Elektroefekt Barentz Kartáčovna Koloveč Lesní stavby Vaněk welding Auto Nejdl
BK Klatovy
Voříškova 715
339 01, Klatovy 3
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2013 BK Klatovy