Plyšáci za nejlepší kresby jsou předány !

Jindřich Svojanovský, 10.1.2023
Vítězné duo autorů nejhezčích obrázků.
Vítězné duo autorů nejhezčích obrázků.

Jak jsem vás již informoval zde: https://www.basketbal-klatovy.cz/novinky/deti-kreslily-basketbal--3347 , proběhla  po prvním adventním týdnu mezi dětmi, které navštěvují školní basketbalové kroužky na ZŠ Tolstého, ZŠ Plánická a ZŠ Čapkova, kreslířská soutěž. Tématem bylo „Co se mi v basketbalovém školním kroužku líbí“. Vyhodnocení obrázků, kterých bylo 29 a které obsahuje v příloze výše uvedený odkaz, rozhodně nebylo jednoduché. Ale protože jsem do dnešního dne neobdržel žádnou „odbornou recenzi“ reklamující náš výběr, asi jsme se trefili do černého.  Ale to ani tak není důležité jako fakt, že řadě klatovských školáčků, výraznou většinu v kroužcích tvoří děti z 1 – 3.tříd, které nezasáhla výrazněji covidová hysterie, pomalu přirůstá k srdci zdravý pohyb. A i když bych nejraději viděl, že kroky těch nejtalentovanějších děvčat a chlapců povedou do klubových přípravek našeho klubu,  jsem rád za všechny, pro které se sport stane nedílnou součástí jejich žití.

V úterý 10.1.2023 proběhl na ZŠ Plánická první letošní školní basketbalový kroužek. A nejen proto, že byl první letošní, ale i proto, že oba vítězové předvánoční kreslířské soutěže jsou z této základní školy, měl kroužek slavnostní zahájení. Při něm převzali „své plyšáky“ z nevyčerpatelné zásoby mé vnučky jak Matyáš Čada z 1.A, který na své kresbě zachytil sebe a své spolužáky při populární pohybové hře „Rybičky“  a  také Tereza Adéla Seidlová z 2.B. Ta svým „gendrově vyváženým obrázkem 😊“ dala najevo, že v kroužku společně skotačí jak děvčata, tak i chlapci.

Sláva vítězům, čest poraženým !  I když otevřeně řečeno, poražení v této předvánoční soutěži žádní nebyli. Jen někteří trošičku zklamaní. Ale všichni budou mít znovu šanci se o vítězství ucházet za rok. Ač se to nezdá, Vánoce se už zase blíží 😊.

V níže uvedené fotogalerii vám představuji oba vítěze a také děti z kroužku na ZŠ Plánická. V neposlední řadě i vítězné obrázky.

Hledáme dobrovolníky Easter cup 2023